Powered by Invision Power Board
דף הבית  · התקנון של איליוס רדיו  עזרה      חיפוש      רשימת משתמשים      לוח זמנים

הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר

> STROSE TO STROMA SOU GIA DIO, סיפור בהמשכים
glggm
פורסם ב: Jan 6 2008, 10:34 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

קבוצה: אחראים
משתמש מספר: 4

שנה חדשה, פורומים בלבוש חדש אבל לרצון להרשים לא נס לחו...
לאחר שהתבשרנו מהפורום החדש של שכנינו המכובדים "לא נרצה לצאת" נוכחנו לדעת עד כמה קשה להיכנס, חיפשנו מצפנים וכלי ניווט אחרים למצוא דרכנו בפיתוליו הרבים, הגעתי לתת פורום "תרגומים שירים ומה לא" (הרי אני דוגל מאמרה: מכל מלמדי השכלתי" ) ואת עיני לכדה הודעה שסקרנה את זכרוני (ההולך ונחלש) ואת מעט אינטלקט שנותר בי (לא שהיה לי אי פעם הרבה)...
הנה ציטוט באמצעות הפעילות הנפוצה במחוזותינו: COPY PASTE
"שבוע טוב לכולם

את הופעותי בפורום הקודם סיימתי בנושא זורבה היווני ומן הראוי להתחיל את הפורום החדש עם זורבה.הנה התרגום של השיר שלחנושל תיאודורקיס, מופיע בסרט "זורבה היווני"-הציעי את מיטתך לשניים.." סוף ציטוט. (הערה: הטכסט מובא כמו שהוא).
תרגום השיר שמופיע בהמשך בסדר גמור למעט תיקונים מינוריים שאין טעם לעמוד בהם.

ואללה אמרתי – אנג'לו הייתכן הדבר: שיר זה ששרת אין סוף פעם הן במלים מקוריות והן בהסבה היתולית ואף טיפה גסה הופיע בסרט האגדי? היות וכאמור אין אני סומך יותר לגמרי על זכרוני הנחלש כמעה (הגיל רבותי בכל זאת עושה את שלו) רצתי לסרט, הרצתי את כל הקטעים המוזיקליים אבל חרס עלה באוזניי. הלכתי לפס הקול של הסרט שמופיע על גבי דיסק. מזרון לשניים במלואו יוק!!! האמת היא ששמעתי שוב את פס הקול זיהיתי בנעימות פרזות מוזיקליות שלמות של יצירות המלחין שמופיעות בעבודת אחרות שלו. גם הפתיחה של השיר שבנדון וגם הסיום זהה לחלק מהנעימה הידועה כזורבה . אופייני הדבר אצל הרבה מלחינים שמוטיבים שמאפיינים אותם חוזרים על עצמם בשוני קטן בהרבה מיצירותיהם, במיוחד אותם צלילים שהם הDNA המוזיקלי שלהם. שמעו יצירות של HATZIDAKIS איך נגינת הפסנתר שלו מסגירה את המלחין, את היצירות השונות של STAMATIS SPANOUDAKIS, אפילו את השירים השונים שכתב גאון אחר של המוזיקה היוונית HRISTOS NIKOLOPOULOS ותבינו על מה אני מדבר. בל נשכח בתקופה ש-THEODORAKIS כותב את המוזיקה לסרט (1964) הוא מלחין יחסית צעיר שבתחילת דרכו במעלה לפסגת היצירה המוזיקלית היוונית ולא רק וחייב לספק את "הסחורה" מהר כי הגמול הוא מאוד חיוני למשאביו הכלכליים הדלים. אז השאלה הנשאלת היא האם המלאכים עפו ונחתו בסט של זורבה או אולי זורבה שלח את מלאכי השרת לשכונה.

http://www.mybigdir.com/8713

על כל פנים שיר זה הוא אחד השירים שקישטו מוזיקלית את הדרמה של IAKOVOS KAMBANELIS (מי שכתב גם את המחזה ואת שירי התקליט בלדה של מטהאוזן) בשם I GEITONIA TON AGGELON = שכונת המלאכים שעלה על בימת תאטרון VEMBO אוקטובר 1963 . הדיסק שבידי חשף בפני את סיפורו של השיר ושל ההצגה. הנה התמצית מובאת לפניכם באנגלית בתוך הספרון שמלווה את הוצאתו מחדש בשנת 2004.

user posted image

user posted image

נשרק'ה הפעם הכדור נגע בחישוק. המשך להתאמן ואני סמוך ובטוח שיום אחד תצליח לשים את "הסל ב-BASKET(כאמרת "הגשש החיוור)...

--------------------
"...במקום בו המזרח פוגש את המערב מתנגנים
המקצבים שליוו את מיתוסים בטרם גילתה אותם ההיסטוריה.
המוזיקה היוונית נשענת עליהם ויוצרת מהמלים שיר ומנגינה,
מבטאת את השמחה, האהבה, הכאב.
היעד המסע הוא המסע עצמו ולמסע זה אין סוף..."
(מתוך אתר של נגנים יוונים בגרמניה)
PMשולח הדוא"לMSN
glggm
פורסם ב: Jan 6 2008, 10:36 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

בהמשך האשכול (שאין אנו יודעים כמה זוגות עיניים צפו בו) נכנס מומחה לכרתים והביא סקופ : הוא מכיר את מי שלימד את ANTONY QUEEN את צעדי הסירטקי ובנו, מסעדן ממולח שדואג להפיץ את הסיפור למען ירבו מכירות מסעדתו. תחקירנית הפורום השכן עשתה מחקר מהיר והנה תוך 88 דקות!!!! אתר המסעדה בו מתנוסס סיפורו של מורה הריקוד של השחקן, עולה לאוויר המבוך. עוד לפני פרסום האתר, אניני טעם המבקרים תכופות בכרתים מודים שפספסו עד כה את מסעדה ומבטחים קבל עם ופורום לבקר בה ולהתבשם ממטעמיה וצעדי הסירטקי שמרחפים בחלל המסעדה. טעמו של אדם כבודו ללא ספק.

אבללללללללל!

ביוון יש ביטוי שנדמה לי שאומץ גם בישראל שאומר: "מספיקה הצהרה להיות מישהו", והאנשים בתמימותם (אני תקווה) קונים כל הצהרה (אמור סיפור) ומביאים אותה כאמת לאמיתה על לא עוול בכפם. את מעגל הקסמים שמצטייר אחר כך קשה מאוד לפרוץ.

הנה האמת: הכוריאוגרף של הריקוד המפורסם הוא בחור צנוע, בנאי יציקות בטון במקצועו (קרי נושא פחי בטון על כתפיו במעלה הפיגומים של אתרי בניה של יוון בשנות ה-60) שהיה רקדן מעולה וכדי להשלים את הכנסתו הדלה, הופיע עם עוד שני חברים במועדוני הלילה של התקופה. הוא עונה לשם GIORGOS PROVIAS. הנה הוא לפניכם יחד עם חבריו ללהקה: THODOROS KALPAXIDIS (נפח במקצועו) ו- DIMOS ABATZOGLOU קונדיטור . הגיבור הוא תמיד בצד ימין של התמונות. הם הגיעו להופיע אף בפסטיבל הסרטים בקאן שבצרפת.

רוקדים בצלילים של הבוזוקי והקול של GRIGORIS BITHIKOTSIS (הוא נראה מאחוריהם) בשנת 1960:
user posted image

בכניסה ממועדון ILIOVASILEMATA (בו הופיעו MANOLIS HIOTIS ו-MAIRI LINDA) ליב שדה התעופה של אתונה בקיץ שנת 1962

user posted image

והשלישייה בצילום אומנותי משהו משנת 1963

user posted image

שמה של השלישייה הלך לפניה והרבה במאים יוונים השתמשו ביכולת הוירטואוזית שלהם בהרבה סרטים של הקולנוע היווני. ב-ILIOVASILEMATA בתום הופעתם פנו מהפקת הסרט ל-PROVIAS (שהיה המוביל והכוריאוגרף הלא רשמי השלישייה) ובקשו אותו ללמד את QUEEN לרקוד לצורכי הסרט מין ריקוד שהיה אמור ליצור אותו לצורכי הסרט. השחקן כמו מקצוען אמיתי למד מ-PROVIAS את צעדים שהיו מבוססים על ריקוד החספיקו והסירטום (רקוד מעגלי בו הרקדנים גוררים את רגליים) שממנו נגזר גם השם SIRTAKI. הרקדנים בנינו יעידו על מספר רב של ווריאציות שקיימות בשמי ריקודים אלו.

בהסכם בין ההפקה, הבמאי MIHALIS KAKOGIANNIS, והשחקן הראשי עצמו לבין בעלי מועדון ILIOVASILEMA, בעל חברת סרטי קולנוע ו-MANOLIS HIOTIS שהופיע בזמנו במועדון, הוחלט ש-PROVIAS ירד לאתר הצילומים בכרתים למשך השבוע ובסוף שבוע ישוב לאתונה לרקוד במועדון. הסתבר שהסכם (שלא היה בידיעת הרקדן) לא סוכם סופית וצד המועדון ביקוש כפיצוי עבור נוכחותו של הרקדן בצילומים סכום של 2000 דולר (סכום גבוה תקופה היא) והרקדן שב על עקבותיו ומשמו לה הופיע בקרדיטים של הסרט.

בערוב ימיו בעודו חיי בבית צנוע בשכונת פועלים AIGALEO שליד אתונה, באותו מקום שעשה את צעדיו הראשונים כרקדן מקצועי למחצה,NOUREYEF של הריקדוים עממיים כפי שכונה, אמר:

אני רבטיקן וזורבה גם יחד, הריקוד שלי הוא פשוט אלתור של הרגע...
וממשיך :
אני לא יודע עם הזמן עומד מלכת שאני רוקד... נדמה לי שבסופו של דבר אני זכיתי בסיפוק הגדול ביותר כי בלמודי את ANTONY QUEEN ואת שאר השחקנים לרקוד סירטקי גרמתי לכל כדור הארץ לקפץ בקצב יווני!!|!

--------------------
PMשולח הדוא"לMSN
בועז
פורסם ב: Jan 9 2008, 03:16 PM
צטט הודעה

חברי פורום איליוס

קבוצה: חברי פורום איליוס
משתמש מספר: 9

אנג'לו
אני מוכרח להתוודות אני מכור [למרות שווידוי עורכים בתא ווידוי מיוחד בכנסיה ובפני כומר]
אז מאחר ואני לא נוצרי אני אעשה זאת כאן
אני מכור ל-2 דברים
1.לפרקים בהיסטוריה המוזיקלית של יוון שאתה מרביץ בנו תורה כמו מורה להיסטוריה בבית ספר,

2.מזה ל מעלה מ- 10 שנים ואולי יותר אני מכור לתוכנית רדיו מוזיקלית יומית
שמושמעת 5 ימים בשבוע בימים שני עד שישי ברדיו 3 טריטו מקפריסין
בין השעות 14.00 ל- 16.00 השעה הראשונה מוקדשת למוזיקה יחסית חדשה
שלא כל כך תופסת את אוזני אני משתדל לשמוע מהשעה 15.00 ועד 16.00
השעה הזו מוקדשת כל יום לזמר/ת ,מלחין ,או תמלילן אחר
שמו של השדר "קוסטאס סוטירופולוס"
את האיש הזה אני מכנה "תותח על " לדעתי אין לו עורך מוזיקלי
כי הוא מדבר שוטף ולא קורא מן הכתב מה שהכין לו עורך מוזיקלי
מסביר מבאר מספר על כל שיר ויוצר ברמה מאד גבוהה
לדעתי מי שמבין יוונית ברמה גבוהה יכול להקליט תוכניות שלו
ויחסוך המון שעות של חיפוש חומרים הלוואי ויכולתי .
עכשיו תאמרו לעצמכם מה בועז הזה מבלבל לנו את המוח?
ומה קשור המאמר הממצה והמחכים שפרסם אנג'לו לתוכנית רדיו מקפריסין ?
אז הנה התשובה
כי לתוכנית הרדיו הזו קוראים I Geitonia ton aggelon [ שכונת המלאכים]
וגם מוזיקת הפתיחה לתוכנית היא קטע מוזיקלי שהלחין מיקיס תאודראקיס
שנקרא אם אני לא טועה "עפיפונים"
במשך שנים לא הבנתי מה מקור השם של התוכנית מאין הוא בא
איקי לפני כמה זמן תירגמה לי את השם של התוכנית
אבל עכשיו הבנתי מה עומד מאחוריו.
אני רוצה להודות לך אנג'לו שמחתי לקרוא וללמוד עוד משהוא שלא ידעתי .
ומי שרוצה לשמוע את התוכנית היא משודרת בתדר 603 AM
ניתן לקלוט את התחנה לאורך מישור החוף ובמקומות גבוהים גם בירושליים.

אני רוצה להדגיש דבר נוסף אין בהמלצה שלי כל רמז
לשמוע תחנה רדיו אחרת מלבד "רדיו איליוס"
אלא המלצה לשמוע את התוכנית הזו בלבד
אני מצליח לשמוע אותה רק ברכב לא בבית .
יום טוב לכולכם
בועז

--------------------

PMשולח הדוא"ל
Avi Lavik
פורסם ב: Jan 9 2008, 06:06 PM
צטט הודעה

כמעט מכור

קבוצה: חברי פורום איליוס
משתמש מספר: 30

בס"ד

3_8_13.gif

אנג'לו,

אהבתי את הדברים ואני מקווה גם שלמדתי משהו...

אנחנו בכל זאת "אוכלים" את הלוקשים האלו חדשות לבקרים,

אנשים בודים מליבם דברים ויש גם מי שיאמין,

אבל הגרוע מכל הוא,

שמעל גלי האתר נשמעים לעתים המצאות וסיפורים על המוסיקה היוונית

ואני מדבר על תחנות רדיו ארציות, מכובדות משהו

ואם הם מחליטים לשכתב מחדש את ההיסטוריה,

לא יהיה מי שיעצור בעדם, הנזק התרבותי בלתי הפיך

ויש מי שחושבים שיוון הומצאה כאן אצלנו, באמצע שנות השמונים. wink.gif

ולפני כן, היה הכל תוהו ובוהו וחושך על פני תהום,

עד שהגיע השדר ברדיו הממלכתי...

אני חושב שגלשתי מעט,

אז... נפסיק כאן ונאמר תודה לאנג'לו רפאל על הדברים הכנים והאמיתיים

ולבועז שלנו (אני מקווה לקלוט את התחנה).

אבי

--------------------
A.Lavik
PMשולח הדוא"לדף הבית של המשתמש
glggm
פורסם ב: Jan 20 2012, 04:07 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

הנה ה"אשם" רוקד זיבקיקו בשתי תקופות של חייו

--------------------
PMשולח הדוא"לMSN
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:
« הבא הכי ישן | מלחינים ומשוררים | הבא הכי חדש »

אפשרויות נושא הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר