Powered by Invision Power Board
דף הבית  · התקנון של איליוס רדיו  עזרה      חיפוש      רשימת משתמשים      לוח זמנים

(3) [1] 2 3   ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת ) הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר

> בקשה מתותחי ומומחי אריס סאן
Alona Azaria
פורסם ב: Aug 28 2010, 02:12 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

קבוצה: מנהלי פורום
משתמש מספר: 1086

החבר שלי ארנון61 מבקש לדעת אם הגיטריסט בקליפ הזה הוא אריס סאן

בתודה מראש ממנו.

PMשולח הדוא"ל
קובי ים
פורסם ב: Aug 28 2010, 08:04 PM
צטט הודעה

Unregistered

רואים בבירור שמדובר באריס סאן
לפי התיסרוקת הפיאות שהיו מכסות
חלק ניכר מאוזניו חולצת הצווארון שנהג ללבוש
והמשקפיים המיוחדות
user posted image
user posted image
ארנון61
פורסם ב: Aug 28 2010, 08:18 PM
צטט הודעה

מוכר וחביב
**

קבוצה: חברי פורום איליוס
משתמש מספר: 3868

חבר'ה תודה על התגובות כי אני מדצמבר 2008 שמתי בתפוז את ההודעה וכל פעם מחדש אבל אף אחד לא יכול להגיד לי בברור אם זה הוא או זה לא. עכשיו סגרו את תפוז וראיתי בגוגל שיש לכם פורום של אריס סאן אז אני חייב לדעת את הנושא הזה לאשורו אם למישהו יש מידע בדוק ומדויק שזה באמת הוא. אולי למישהו יש את סליל ההקלטה המקורית של תוכנית הטלויזיה ששם כתוב בסוף גם השם של אריס סאן. אני פשוט עסוק עכשיו בתיעוד וזקוק להוכחות מוחצות. לא צריך די אן איי אבל משהו כמו כיתוב שזה אריס סאן. בתודה מראש לכל מי שיענה לי. ועוד משהו חשוב אם מישהו יכול להגיד באיזה שנה זה היה.
ארנון61
PMשולח הדוא"ל
47777
פורסם ב: Aug 28 2010, 08:45 PM
צטט הודעה

כמעט מכור

משתמש מספר: 2384

ועוד דעה

[ קובי אליך בסוף ]

הקטע צולם בשנת 64 ראה את הקטע
מקורו לא בטיוב
מקור הקטע תוכנית על מיצאקיס http://www.ert-archives.gr/
את מכירה את האתר - ייתכן שיש שם את שמות חברי הלהקה המלווה. אני לא ניסיתי.

בשנת 64 אדון סאן כבר היה בישראל. ואין בשום ביוגרפיה שלו איזכור שחזר ליוון.

ראה דוגמה http://www.televizia.net/vb/showthread.php?t=14847

אריס סאן (19 בינואר1940 - 25 ביולי1992), זמר ממוצא יווני שהשתקע בישראל ובארצות הברית.
סאן נולד בשנת 1940 בקלמטה שביוון למשפחה יוונית אורתודוקסית והוטבל בשם אריסטידיס סאיסאנאס. כשהיה בן 8 עבר עם משפחתו לאתונה, שם השלים את לימודיו בבית ספר עממי. כשהיה בן 11 זכה בתחרות כשרונות צעירים. כשהיה בן 16 החל להופיע בטברנות כשהוא שר ומנגן בגיטרה.

ישראל

בגיל 17 נסע באוניה לישראל. הדעות חלוקות בשאלה לסיבת הנסיעה. סברה אחת היא שסאן התאהב בבחורה ישראלית ובא אחריה לישראל. סברה אחרת היא שסאן הובא ארצה על ידי אמרגנים ישראלים, וסברה שלישית היא שסאן התחמק מגיוס לצבא יוון. בישראל שינה את שמו ל"אריס סאן" והחל להופיע במועדון "מפגש הסבלים" של שמואל ברזילי, ששינה עד מהרה את שמו ל"אריאנה", והפך לאחד ממוקדי הבילוי המועדפים על מובילי החברה בישראל של אותה תקופה. במועדון שר סאן משיריו ביוונית והתחכך עם אנשי תרבות ותקשורת ישראלים רבים. בגיל 20 התחתן עם פופי, יווניה נוצריה מרמלה. סאן הופיע גם במסיבות פרטיות של בכירי צה"ל, בהם הרמטכ"ל באותה תקופה משה דיין. סאן, שהתחבב על הקצונה הבכירה, ביקש שאלו יפעלו למען קבלת אזרחות ישראלית ואכן, לאחר זמן קצר, זכה סאן (שלא היה יהודי ועל כן לא זכאי לאזרחות ישראלית מכוח חוק השבות) באזרחות ישראלית.
סאן החל להרוויח והיה שותף בארבעה מועדונים. הוא החל להקליט גם בעברית ושירו "בחיים הכול עובר" הפך ללהיט. הוא גם הופיע במספר סרטים ישראליים: "פורטונה" (לצד גילה אלמגור, שגם הוציאה תקליטון משיריו) ו"הסנדלר העליז" (לצד גדעון זינגר ויענקל'ה בן-סירא). באותם הימים הכיר זמרת צעירה, בוגרת להקה צבאית - עליזה עזיקרי, אשתו הטרייה של השחקן ניסים עזיקרי. סאן החל לחזר אחר עזיקרי, שנענתה לחיזוריו ועזבה את בעלה. סאן כתב לה את שירי האלבום "נערה ממש אוצר".
לאחר מלחמת ששת הימים יצאו אריס סאן ולהקתו להופיע בפני חיילים בכל קצות הארץ. סאן שמר על קשר חם עם שועי המדינה והופיע בחתונה הכפולה של ילדיו של משה דיין - אסי ויעל.
בשנת 1968 הוציא את התקליט "אריס", והיה מועמד לפרס כינור דוד אך לא זכה. שירו "בום פם" היה הצלחה גדולה והוא היה לזמר הישראלי הראשון אשר מכר יותר ממאה אלף עותקים של תקליטון. גם השיר "סיגל" שהוציא אחריו זכה בהצלחה מרובה. בשיר "בום פם" שילב סאן קטעים משירו של מוחמד עבד אל-והאב (ששרה אום כולתום) אינתה עומרי - צעד שנחשב נועז באותה תקופה.
אז פשטה שמועה בארץ לפיה אריס סאן הוא מרגל. סאן הכחיש שמועה זו מכל וכל. הוא שב לככב בטורי הרכילות, אשר היו מלאים בצילומים שלו עם כוכבניות תורניות. בינתיים, הרתה עזיקרי לסאן. הילדה שנולדה קיבלה את השם סאני. הלידה הייתה שיאה של התפוררות מערכת היחסים בין סאן לעזיקרי, אשר התדרדרה אף לאלימות.

ארצות הברית

בשנת 1969 עזב סאן את ישראל וטס לניו יורק. שם שינה את מראהו - גילח את שפמו וחבש פאה נוכרית. הוא הביא לניו יורק את הנגנים שלו, ותוך מספר חודשים פתח בלב מנהטן את מועדון "סירוקו". אלי דישי, אמרגנו, דחף את סאן להופיע גם באולמות גדולים יותר. סאן הופיע בקרנגי הול ובאולמות מפורסמים נוספים ברחבי ארצות הברית וקנדה. סאן לא שכח את מדינת ישראל ובמלחמת יום כיפור שב ארצה כדי להופיע בפני החיילים. בחזרה בארצות הברית, המועדון נחל הצלחה כבירה, ומשך אליו שחקנים ואנשי בוהמה, שהבולט בהם היה השחקן אנתוני קווין. אולם עם השנים התחלף קהל המבלים ואנשי המאפיה ובראשם ג'וזף גאלו, החלו לבקר במועדון, ואלו הביאו איתם את הסמים, גם לחייו של סאן, אשר התמכר לקוקאין. אז פשטה המשטרה על המועדון ותפסה בו את אנשיו של גאלו כמו גם כמות ניכרת של סמים. גם סאן נעצר. חוקרי ה-FBI דרשו מסאן להעיד נגד גאלו ואנשיו, אך הוא סירב. הוא נשפט ונגזר עליו מאסר של שנתיים על ניסיון להדחת עד בחקירה.
לאחר שנתיים יצא סאן מהכלא אדם שבור. הוא פתח מספר בתי עסק, אך אלו כשלו ונסגרו. דישי, אמרגנו, שיכנע אותו לשוב לבמה ואריס החל להשתקם. הוא הגיח מדי פעם לישראל, אך הפרויקט הגדול הבא שלו היה מועדון ה"קוסמיקו" בניו יורק. אולם מועדון זה לא נחל הצלחה כמו הסירוקו וסאן שקע בחובות.

הונגריה

בשנת 1992 ברחו סאן ואמרגנו לבודפשט מפחד הנושים, שם מצאו עבודה במועדון "קזבלנקה" של הישראלי יוסי שפילמן. נראה היה שמזלו של סאן שוב מאיר לו פנים, אך אז הותקף על ידי בריונים וידו נשברה. בריאותו התדרדרה והוא אושפז, ולאחר כמה ימים נפטר. גופתו נשרפה במצוות אשתו פופי, אשר טענה שכך ביקש בצוואתו, ושרידיו נקברו בבית העלמין פלאשינג בניו יורק. באופן מקרי הקבר צמוד לקברו של נגן הג'אז המפורסם לואי ארמסטרונג.

מעבר לכך
סאן הוא הצמוד של גיטרה חשמלית- ובקטע משנת 64 אני לא שומע גיטרה כזו.

גם לסאדם חוסיין היה כפיל.

ועוד הערה
אני בכלל לא מומחה לענייני אדון סאן.

לקובי
גם אני חשבתי ללכת בדרך זו.
המחשב שלי שעליו יושבת תוכנה לצילום מסך קרס.

יש תוכנה שלוקחת קטע מסך ומגדילה אותו עד לגודל מסך מלא.

אני סומך עליך בעניין זה בעייניים עצומות. נסה עוד פעם ותשווה.

אשמח -אם אני טועה.
PMשולח הדוא"ל
yannhs
פורסם ב: Aug 28 2010, 08:56 PM
צטט הודעה

קמר"ש הלור"ל

משתמש מספר: 44

QUOTE (קובי ים @ Aug 28 2010, 08:04 PM)
רואים בבירור שמדובר באריס סאן
לפי התיסרוקת הפיאות שהיו מכסות
חלק ניכר מאוזניו חולצת הצווארון שנהג ללבוש
והמשקפיים המיוחדות
user posted image
user posted image

אני דווקא רואה בבירור שכל דמיון בין הבחור לאריס סאן קלוש בהחלט.
מזכיר יותר את ניקולאס ז"ל מאשר את אריס סאן.
לגבי התסרוקת והפיאות- 80% מהגברים באותה תקופה היו מסופרים ככה, זה היה במודה ולכן להשתית את התשובה שלך בהחלטיות שכזו על תסרוקת זה יהיה לא רציני ואף חובבני.

וזה בלי להיכנס לאי ההתאמה מבחינת השנים עליה כתב 47777.

שא ברכה

--------------------
...O μεγάλος καμηλιέρης είναι ο Μίλο Χαμάμα

user posted imageuser posted imageuser posted image
user posted image
PMשולח הדוא"ל
יורם קווטנסקי1
פורסם ב: Aug 28 2010, 09:06 PM
צטט הודעה

מוכר וחביב
**

משתמש מספר: 200

yannhs
תפסיק לבלבל במוח!!!!
הבחור זה טריפונס אתה לא רואה?..
איך אתה רואה את ניקולס?
קובי אני חושב שאתה צודק למרות שאין מי שיצדיק אותך

yannhs

שא ברכות מלוא הטנא
PMשולח הדוא"ל
ארנון61
פורסם ב: Aug 28 2010, 09:08 PM
צטט הודעה

מוכר וחביב
**

49999 קודם תודה רבה. הקישור הראשון לא עובד אבל אני כבר אמצא את זה בלי שום קשר הקישור השני עובד אבל לא הבנתי מה הקשר כי זה לא נותן לי תשובה ומיד אסביר לך למה כי גם אם הוא היה בישראל באותה תקופה הרי יש מצב שהוא יצא לחופשת מולדת ליוון להקליט תוכנית טלויזיה לא כן? ומי אמר שהקטע הזה היה משנת 1964 כי התוכנית יכולה להיות מצולמת בשנה הזאת אבל זה לא אומר שהקטעים המצולמים בתוכנית גם הם מיום ההקלטה. הם בהחלט היו יכולים להביא קטעים ישנים כמו שצילמו את מיצקיס מחוץ לאולפן. לכן התשובה לגבי השנה לא תשובה חותכת לגבי האם זה הוא או לא.

לגבי התשובה של קובי אני דווקא כן חושב שזאת תשובה מספקת ותיכף אני אסביר למה. תגידו אתם במו עצמכם מה הסיכויים שאדם שהמצח שלו ברוחב 25 סנטים יהיה במיקרה גם גיטריסט עם אותם משקפיים עם אותו חיוך עם אותם תוי פנים לכן אני אומר תודה לקובי התותח ככה גם משטרת ישראל עובדת במחלקת עברות פליליות. כך הכבןד

יניס אתה לא צודק לדעתי וסליחה אם אני פוגע בך זאת לא הכוונה.
PMשולח הדוא"ל
galfasi
פורסם ב: Aug 28 2010, 09:21 PM
צטט הודעה

עמוק בפנים

משתמש מספר: 2611

חד משמעית: זה אריס סאן. קובי אתה תותח מסוג נדיר. wink.gif כל היתר בבלט
PMשולח הדוא"ל
yannhs
פורסם ב: Aug 28 2010, 09:24 PM
צטט הודעה

קמר"ש הלור"ל

משתמש מספר: 44

אתם צודקים כולכם זה בהחלט אריס סאן בעת שנפש באתונה הצליח להתפלח לצילום השיר ולאחוז בגיטרה.

איך חשבתי על ניקולאס בכלל, הוא לא מזכיר אותו...

user posted image

--------------------
...O μεγάλος καμηλιέρης είναι ο Μίλο Χαμάμα

user posted imageuser posted imageuser posted image
user posted image
PMשולח הדוא"ל
יורם קווטנסקי1
פורסם ב: Aug 28 2010, 09:27 PM
צטט הודעה

מוכר וחביב
**

משתמש מספר: 200

למען הסר ספק מצאתי מי הבחור השירשור יכול להסתיים ברגע זה מבחינתי

זה הוא ולא אחר!!!!!

user posted image
סטלוס בלי החן
PMשולח הדוא"ל
ארתור שטיבלמן
פורסם ב: Aug 28 2010, 09:29 PM
צטט הודעה

מוכר וחביב
**

משתמש מספר: 3516

לדעתי הוא דומה יותר ליאניס הקטן (בני כרמי)
תחשוב על זה מר טובים מכובדי

רגע בעצם יאניס הקטן היה תינוק

נו מה לי ולזה אני סה''כ מיתמחה ברפואת שיניים
PMשולח הדוא"ל
galfasi
פורסם ב: Aug 28 2010, 09:29 PM
צטט הודעה

עמוק בפנים

משתמש מספר: 2611

טוב עכשיו שראיתי את ניקולס אני אומר חד משמעית. זה ניקולס !!!! אין מצב שלא!!!!
כל הכבוד ליניס
PMשולח הדוא"ל
ארנון61
פורסם ב: Aug 28 2010, 09:35 PM
צטט הודעה

מוכר וחביב
**

תגידו אתם מסתלבטים עלי? ניקולס בחיים לא החזיק גיטרה חשמלית והפאות שלו תמיד כיסו לו את האוזניים זה ניראה לי בדיוק מה שאמר קובי בול מילה במילה פאה בפאה אחד על אחד זה אריס סאן אלא אם כן תביאו לי את הכיתוביות של התוכנית שזה מישהו אחר. תודה לכל העונים.
PMשולח הדוא"ל
קסם
פורסם ב: Aug 28 2010, 09:35 PM
צטט הודעה

עמוק בפנים

משתמש מספר: 1067

ארתור יצאת מלך
זה באמת יאניס
את הכתרים שאתה עושה לאנשים אתה יכול לשים בגאווה על הראש

הייתי בהקלטה, את אלה החליפה סטניסי כי היא לא יכלה להגיע

user posted image

--------------------
user posted image
PMשולח הדוא"ל
ארתור שטיבלמן
פורסם ב: Aug 28 2010, 09:49 PM
צטט הודעה

מוכר וחביב
**

משתמש מספר: 3516

יששששש קלעתי
ידעתי שזה יאניס
סילחי לי גב' קסם את אלה החליפה מרינלה
PMשולח הדוא"ל
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:
« הבא הכי ישן | ARIS SAN - אריס סאן - מפעל חייו | הבא הכי חדש »

אפשרויות נושא (3) [1] 2 3  הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר