Powered by Invision Power Board
דף הבית  · התקנון של איליוס רדיו  עזרה      חיפוש      רשימת משתמשים      לוח זמנים

הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר

> כלה מאירן
yarind0@walla.com
פורסם ב: Jun 1 2011, 06:09 PM
צטט הודעה

"בא בעקבות הלב"

קבוצה: חברי פורום איליוס
משתמש מספר: 2752

קליפ קורע הורס ....
שימו לב הפרסים והפרסיות שביננו .
מוסיקה. קצב ריקודים שמחה והמון צחק ....
תהנו
PMשולח הדוא"ל
נעמי ב"ש
פורסם ב: Jun 3 2011, 12:17 PM
צטט הודעה

מוכר וחביב
**

משתמש מספר: 2851

כחצי פרסייה מצאתי לנכון להביא את מילות השיר חחחחחחח:-
הדודים שלחו לי
מאירן כלה
מנקה את הבית
מכבסת ותולה

יום ראשון עושה "גונדי"
בשלישי "גורמה סבזי"
יום שישי עושים קידוש
אחר כך עושה לה "דוש"
ובלילה....

צ'וקרה חודה, מאשללה (תודה לאל)
יבורכו ידייך - אינשאללה
לא שוודית - לא רוסייה
אין כמו אישה פרסייה
איך זכיתי "יא חודה" (הו אלוהים)
לדודים שלי תודה
תנו לי קצב ב"דומבק" (דרבוקה)
עם פלפל וגם "נמק" (מלח)
"צ'אי" (תה) נמזוג לכוסיות
לחיי הפרסיות

בשבילה פתחתי חנות בתחנה
מוכר נעליים - מבצעים בסוף עונה
את הכל קונה בזול
אורז וגם פול
אחר כך מספר שהמחיר כפול
מהשכנים קוטף לה זר
ככה אני מחזר
סך הכל פרסי ממזר

האישה:-
"כואב לי בצד הבטן אויי ויי
כואב לי בצד השני אויי ויי
אוי הגב..... אויי ויי
אוי הבטן למ..... אויי ויי
אויי וויי.....אוי וויי....

לא שוודית, לא רוסייה....

אז בברכת שבת שלום

ובהצלחה לכל אלה שמחפשים כלה פ ר ס י י ה ! במקום וויסקי או אוזו הם ימצאו עצמם עם "צ'אי" (תה) בכוסית!

נעמי ב"ש
PMשולח הדוא"ל
yarind0@walla.com
פורסם ב: Jun 3 2011, 08:49 PM
צטט הודעה

"בא בעקבות הלב"

נעמי יקרה .
כמעט והיתה לי כלה פרסייה קראו לה תמי אהבה ראשונה . הכרנו במסיבת יום ההולדת שלה משפחה פרסית טיפוסית . הייתי נער בן 17 מאוהב ההורמונים משתוללים והיא דתייה פרסית ממשפחה מסורתית . זה מחזיר אותי לשנות השמונים . גרה לא רחוק מפואד בשיכון המזרח " נערה מתולתלת יפה ואני מאוהב בה . אפילו מערכת סטריאו קניתי לה . מהכסף שהרווחתי אצל מספרה אז צמרת בראשון בימי החופש . אבל היא בגדה בי דווקא עם החבר הכי טוב שלי אז חייל בקבע והכול מאחורי גבי . המשפחה שלה חיפשה מישהוא רציני לחתונה ורצוי מסורתי . הייתי שבור אבל מהר מאוד מצאתי אהבה חדשה . מישהי ממושב ליד ירושליים גם פרסייה .
יש משהו מיוחד בנשים הפרסיות שקשה להסביר .
דווקא אז היתה משיכה מינית חזקה ביני ובין תמי הנערההדתיה מהשיכון . אבל הגורל רצה אחרת וכל אחד הלך לדרכו .
מאז לא ראיתי אותה נעלמה . דווקא השירשור הזה החזיר אותי לימים ההם של שנות השמונים ..אז בחור צעיר רומנטי מאוהב .
לזכר הימים ההם ......
PMשולח הדוא"ל
איציק מחולון
  פורסם ב: Jun 6 2011, 05:25 PM
צטט הודעה

כמעט מכור

משתמש מספר: 885

הכל חארטה,,,זה הפרסי המלך

36_1_19.gif 36_1_19.gif 36_1_19.gif

--------------------
רופא מומחה לעניני Ζεϊμπέκικο מקבל את כל קופות החולים
PMשולח הדוא"לMSN
מנדלמוס
פורסם ב: Jun 6 2011, 06:01 PM
צטט הודעה

עמוק בפנים

משתמש מספר: 241

בלילה עושה לה דוש
ואחר כך בזאן טוש

נשאלת השאלה מדוע לא תרגמה נעמי ג׳ון את הבזאן טוש?

זכורני שלפני פסיה הכרתי בימי בחרותי נערה איראנית
יפהפייה עם גבות מחוברות שלימדה אותי לשיר גולסאנגם
ובישלה לי חורשט סאבזי ובלילות היינו בזאן בזאן טבג׳ומבה.

הייתה יפה אך שעירה. גבות הייתה עושה פעם בשבוע,
מפשעות פעם ביומיים ושפם כל יום בבוקר יחד איתי
מול המראה.

היו זמנים במערב..

--------------------
user posted image

גִיב אַשְמָאיְיכֶעל אָלִיס אִיז לְטוֹיְיבָה
PMשולח הדוא"ל
נעמי ב"ש
פורסם ב: Jun 30 2011, 05:10 PM
צטט הודעה

מוכר וחביב
**

משתמש מספר: 2851

מנדלמוס ג'ון,

אמנם איחרתי בתשובתי אליך אבל אמש ב-11 בלילה עת קיבלתי שיחה מגרי אחי
ששאל אם ראיתי את השיר הפרסי ששרה ריטה ב"כוכב נולד" (אתמול), גמלה ההחלטה בלבי
להקדיש לך את השיר "שאנה":-

http://www.mako.co.il/tv-starisborn/season...0&pId=731294849

אלא מה מנדלמוס מו אצטרך את חוות דעתך, לפי מה שאני רואה בתגובות הקוראים למטה כל אחד אומר שהמקור הוא אחר, אחד אומר בוכרית, השני אומר שהמנגינה פרסית אבל המילים ממש לא וכו'
ואני טוענת שהמנגינה שייכת לאחים רחבאני הלבנוניים שכתבו את שיריה של פיירוז. מעניין מה התשובה הנכונה?

אגב מנדלמוס, אם היית שולח את הבחורה בעלת השפם, שחי, מפשעות אלי - היו בעיותיך נפתרות. זה המקצוע שלי!

אז ברוח פרסית זו
מאחלת לכולם סוף שבוע נעים

נעמי ב"ש
PMשולח הדוא"ל
yarind0@walla.com
פורסם ב: Jul 1 2011, 05:35 PM
צטט הודעה

"בא בעקבות הלב"

נעמי היקרה .
אחת הזמרות הגדולות בארץ שאני מעריץ היא ריטה דרך אגב היו טיוב שהבאת לכאן לטובת המאזיניםן יש ללחוץ פעמיים . אין דיסק של ריטה שלא קניתי . היו ימים שהייתי מקשיב ללא הפסקה לשירים שהיא שרה והיא מלכה אמיתית כמו יין טוב ככל שחולפות השנים נהנה שוב ושוב להקשיב לקול המיוחד שלה מביא לכאן קצ על ריטה
למרות שלדעתי טוב היה אם נפתח שירשור מיוחד על ריטה)

מאת
אלעד באמ"ת (בידור, אופרה, מוסיקה, תיאטרון

ריטה היא כנראה הזמרת היחידה בארץ בימינו שכבר עשתה הכל, או ליתר דיוק כמעט הכל. מזה שנים שהיא מטפחת קריירה מבטיחה כזמרת ובמהלכן הופיעה באמפיתיאטרון קיסריה, בהיכל התרבות ובמרבית היכלי התרבות ברחבי הארץ עם להקת נגנים ועם מיטב התזמורות הסימפוניות בישראל ועם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, והוציאה אלבומים שזכו ברובם להצלחה מסחררת. בנוסף לכך, לאחר לימודי משחק בביה"ס הגבוה לאומנויות הבמה בית צבי, ריטה שיחקה במהלך השנים במספר סרטי קולנוע ("אלף נשותיו של נפתלי סימנטוב", "בן חוזר הביתה"), וגילמה תפקידים ראשיים בתיאטרון (אלייזה דוליטל ב"גבירתי הנאווה", רוקסי ב"שיקאגו"), ובין השאר העלתה את המופע "One" שהיווה שילוב של כל יכולותיה כזמרת, כשחקנית וכרקדנית, ואף ניסתה לפצוח בקריירה בינלאומית, ונחלה הצלחה בעיקר באירופה. לאחרונה, אף יצא ספר ילדים ראשון פרי עטה, "הלב של שירז", אשר מבוסס על סיפור ששמעה מפי אימה.

הופעה אינטימית בזאפה הייתה בין הדברים הבודדים שאומנים רבים בארץ עשו במסגרת הקריירה שלהם, ורובם בתחילתה, ורק לאחרונה ריטה יצאה עם המופע האינטימי "קרובה מתמיד" במועדון הזאפה, אשר מצטרף לטרנד ההופעות של אומנים רבים במקום שבשנים האחרונות הופך לתחנת חובה בקריירה של כל אומן בישראל. התנסותה הראשונה במופע אינטימי הייתה בפסטיבל הפסנתר, אולם בזמנו האולם היה גדול משמעותית ביחס לגודלו של מועדון הזאפה. במהלך המופע ריטה העידה כי הבחירה במופע האינטימי הייתה החלטה משותפת שלה יחד עם המקורבים אליה וביניהם עברי לידר, והם החליטו לשים דגש בהופעה על שירים מהאלבום הראשון שלה ("ריטה") ומהאלבום השני שלה ("ימי התום"), אשר בעיני רבים נחשבים לאלבומיה הטובים ביותר.

המופע נפתח בשיר "כמו בתמונה" מאלבומה הראשון, ומתוכו היא גם שרה את "שביל הבריחה" שהביא לפרסומה בין לילה בעקבות תקרית הג'קט הצהוב ואת "בגידה", שלמרות הצלחתו ברדיו היא לא נהגה לשיר אותו בהופעות עד למופע "רמזים". לצד קלאסיקות שהפכו לרפרטואר הפופולרי של ריטה כדוגמת "בוא", "מחול מטורף", "עטוף ברחמים", "ימי התום", "הנסיכה והרוח" ואחרים, היא שרה את רוב השירים האחרים לראשונה במסגרת הופעה, ובין השאר "מאוחר מדיי", "בביתי הנעול", "חברה", "אגדת השמש והירח", "תחנה של זמן", "סוף העונה", "בערב יום העצמאות" ועוד.

דווקא אחרי הפרידה מרמי קלינשטיין והגירושים המתוקשרים, נראה כי חלק ניכר מרפרטואר השירים שצברה ברבות שנות הקריירה שלה, והיו מנותקים מהמציאות לכאורה ("בערב יום העצמאות", "כמו בתמונה", "מאוחר מדיי"...), מקבלים במופע הנוכחי משמעות חדשה. לכל אחד מהם ריטה יוצקת הגשה ייחודית, ומביאה לידי ביטוי תחושות של כאב, של כעס ושל החמצה, ועל כן הופכת אותם למרגשים במיוחד. יחד עם זאת, לקראת סיום ההופעה, כשהיא שרה את "אני חיה לי מיום ליום", השיר שהפך למזוהה ביותר עמה, היא לא בחרה בעיבוד המלנכולי שמבליט את הכאב ואת השברון, אלא את העיבוד הקצבי שדווקא מבליט אופטימיות והערכה עצמית.

בעיניי, ריטה מעולם לא נשמעה טוב יותר מבחינה קולית, שכן גוון הקול שלה מצטיין בבשלות ובעומק, והיא שולטת בו היטב, ומלהטטת בין קצוות המנעד שלה בקלות, וכמובן, עוזרת לה בכך להקת הנגנים הנפלאה. יתרה מזאת, היא מגייסת אל המופע פרשנויות חדשות עבור השירים, שאולי גם חלקן מגיע מתוך חייה האישיים, ומוסיפה להם מנה מדודה ומדויקת של דרמה. ריטה מאז ומתמיד נתפסה כגדולה מהחיים, וכמה וכמה הגדירו אותה כדרמטית מדיי, אולם מעל לכל ספק היא מצליחה לגעת, לרגש ויותר מכל - לסחוף את הקהל באנרגיה שלה ובאופן שמעט מאוד אומנים מסוגלים.

שבת של אור ואהבה
מהלב
ירין

נעמי גם אני מחפש את מדולומוס במדור לחיפוש קרובים ........
PMשולח הדוא"ל
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:
« הבא הכי ישן | לך תתרגל איתה | הבא הכי חדש »

אפשרויות נושא הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר