Powered by Invision Power Board
דף הבית  · התקנון של איליוס רדיו  עזרה      חיפוש      רשימת משתמשים      לוח זמנים

הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר

> תל אביב - דוקטור ז'יוואגו, חוויות וזכרונות
yarind0@walla.com
פורסם ב: Aug 31 2010, 04:56 PM
צטט הודעה

"בא בעקבות הלב"

קבוצה: חברי פורום איליוס
משתמש מספר: 2752

שלום חברים .
ופתאם ביום ראשון בא לי לצאת ספונטני ללא תיכנון מראש . ביקשתי מהבוס חופש ..זהו כבר לא יכלתי יותר . עומס בעבודה . פורייקטים שלקחו ממני זמן . והחם הקשה גרמו לי לקחת חופש ולברח ...
לקחתי את שתי בנותיי הקטנות ויצאתי לדרך .... לאן אבא .? שאלו אותי הבנות אין לי מושג למרכז... עניתי להם .... נסענו ונסענו ...ולבסוף הגעתי בלי לדעת אפילו למה למלון היפה מרקורי בבת - ים ממש מול טובגו ...באתי לאן שהלב אמר לי להגיע .החדר במלון עם מרפסת .וחדר שינה המשקיף לים עשה לי כל כך טוב ...הבנות הלכו לבריכה נשארתי בחדר כוס קפה משקיף אל הים וספון במחשבות על השנה המיוחדת שהיתה לי . התבוננתי ממושכות בגלי הים ...והזכרונות שבו והציפו אותי ...נזכרתי באמא שלי שהייתי ילד קטן עוד לפני שהמקום המיוחד והיפה הזה בבת ים התפתח היתה לוקחת אותי לשם . זוכר את אמא צעירה ויפה ואז . בקושי היו שם שתי בתי קפה ...והיום העיר בת ים חיה ותוססת . כמעט עיר ללא הפסקה .הטיילת ובתי הקפה המסעדות . התנועה .הבלתי פוסקת של האנשים עשו לי רק טוב בנשמה והנה חלפו להם עשרים וחמש נה ואני בגרתי והפכתי לאבא והיום אי לוקח את בנותיי הקטנות לאותו המקום שאמא שלי לקחה אותי .... נזכרתי באח היקר שהיה לי ..ובאבא שלי שהיה לוקח אותי ליפו לאכול את מרק האשקמבה הבולגרי המפורסם ...
ובא לי שוב להרגיש את הטעם של המרק ההוא
בערב התלבשנו אחרי המיקלחת הקרה ... ויצאנו לטייל מעט בבת ים ...את הרכב השארתי בחניית המלון עדיף לי לנסע במוניות אמרתי לעצמי )בת ים עשתה לי טוב על הנשמה. המונית הראשונה שתפסתי אמרתי לנהג ,קח אותי למסעדה הבולגרית הכי טובה שיש ," אמרתי לנהג .הגענו לויטושה המסעדה הבולגרית ביפו . מלצרית מבולגריה קיבלה אותנו עם חיוך כובש .אני כמובן חיסלתי שתי קעריות מרק האשקמבה והטעם המיוחד החזיר אותי לבית אבא .שהיה מכין בבית וגם היה לוקח אותי ליפו לאכול אצל הבולגרים .בנותיי הזמינו את הקציצות הפיקנטיות הבולגריות ובסך הכל היה מאוד נעים והמחיר סביר ושווה לכל כיס ממליץ מאוד בחום .
הדלקתי סיגריה ויצאנו לטייל ברחובות יפו - ויפו בלילה נראתה לי ציורית ויפה כל כך המנורות . הגלריות . בתי הקפה . המבנים . האורות והנורות הצבעוניות לאורך הרחוב נתנו לי הרגשה של פעם ....שוב תפסתי מונית ..והפעם נסעתי לנמל תל אביב .
תל -אביב בלילה נראת כל כך שונה מביום יש יופי ביום ויש . יופי בלילה .
ואני ובנותיי בנמל . מביט באנשים הרבים שמבלים להם במסעדות . מביט בסירות שם על המזח . והלב מתרחב . היה חם ..הטמפרטורות גבוהות מהרגיל . לחות גבוהה . אבל כבר לא היה איכפת לי קצת חופש מהיום יום מעט לברח . וגם בשביל הבנות ..עוד מעט חוזרים לספסל הלימודים היינו בנמל עד חצות ופגשנו בטיפוסים ססגוניים וראינו תוכנית שצולמה לערוץ שתייים עם עופר שכטר בנושא אוכל ...
אחרי כמה בירות . בנמל . ומצב רוח נפלא רציתי מונית . מונית שתקח אותי לטייל בתל אביב של הלילה .....נכנסנו למונית ומוסיקה נוסטלגית בקעה מהרמקולים כבר היה לי נעים הסתובננו עם הנהג במונית שראה איך אני מתלהב מהמוסיקה הכל כך יפה והנה אחת מהקלסיקות ששמעתי באותו הלילה ודרך אגב הנהג נפרד מהדיסק הזה באותו הערב .

המוסיקה הזאת חדרה לי ללב .....אחרי לילה כל כך יפה הלכנו לישון ....שהצלילים לקחו אותי הרבה שנים אחורה אשמח מאוד חברים אם תביאו לכאן מוסיקה ישנה מתוך סרטים שאהבתם ורגעים מיוחדים שאתם זוכרים או ספרו לי על הסרט הנפלא הזה שאני בטוח שחלקחם הגדול ראה אותו עשרות פעמים ....
בוקר ....
התעוררתי מוקדם בבוקר לחוש את הזריחה הזריחה הבת ימית במלון היפה הזה מהחדר הכל נראה כמו גלויה . אני בטוח שאחזור לשם בשנית ..
מקלחת - והופ ..ארוחת בוקר ....אכלנו מעט למרות שהיה הכל בשפע ...כבר חשבנו על הים ....והים במרחק הליכה גלי הים ליטפו את בנותיי ואני שמחתי מאוד שהם נהנו זהו עוד מעט שתיים עשרה בצהריים צריך לפנות את החדר ...
בשתיים עשרה בדיוק עזבנו את המלון ונסענו לשוק הפישפשים ביפו
יפו בצהריים . החנויות . הענתיקות . הטיפוסים הגלריות . בתי הקפה .ואפילו שהיה חם מאוד מאוד נהנו השוק התפתח מאוד ואני ממליץ לבקר בשוק היפה ולמי שמחפש מציאות לצד אומנות או סתם מחפש יום של בילוי ..ממליץ בחום
עמוסים ועייפים עלינו צפונה ..תיכננתי לנסע לירושליים ...אבל הבת הקטנה כבר היתה מאוד עיפה ורעבה ...ובא להם חומוס .....
לא התעצלתי ונסעתי לחומוסית אורנית שבעפולה ושם אכלנו חומוס גרגרים מעולה טעים וטרי ...
מחר יום חדש ...לפני שעתיים בערך חזרתי מחיפה וגם שם היה לי יום גדוש ומלא חוויות ועוד אספר בהמשך ...
זהו חברים הולך להכין קפה ולהקשיב איך לא .? לדוקטור זיוואגו
ערב נפלא
מהלב
ירין
PMשולח הדוא"ל
נעמי דה פירסט
פורסם ב: Aug 31 2010, 05:31 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

משתמש מספר: 2300

היית בבת ים ולא סיפרת לי ?????????????????????? 36_1_6.gif

אם היית אומר , היית באה לבקר אותך . בת ים זה קל"ב בשבילי... tongue2.gif .

36_3_16.gif 36_3_12.gif

--------------------
עברתי לגור באיליוס , כי , כן, גם לי אין שמש אחרת...
אין על רדיו איליוס. אין.!
אחלה אנשים, אחלה רצפים, אחלה מתרגמים,
אחלה שידורים ואחלה שדרנים !!!
היידה רדיו איליוס- מס' 1 ברשת!!!!
PMשולח הדוא"לדף הבית של המשתמשIM
yarind0@walla.com
פורסם ב: Sep 1 2010, 07:24 AM
צטט הודעה

"בא בעקבות הלב"

נעמי תודה נשמה ...
יהיו הזדמנויות מבטיח הנה כבר יש הזדמנות ראשונה להיפגש ....למי שמעונין להרגיש את יפו של פעם ... הסימטאות . הרחובות . הריחות דרך טיול מודרך . ארוחה .וסרט מוזמן ....

מוצ"ש 4/9 כל הכבוד !! טיול מזמר וסרט בעקבות קזבלן
בקסבה בחצי היום כשהשוק פתוח

הייתי ככה סתם הולך והחזה מתוח

כולם אומרים איזה קנון עובר בסימטאות

עושים שלום מכל חלון כל הכבוד!

יפו של שנות השישים - העיר מלאה ערב רב של תרבויות ומנהגי פולקלור של העולים החדשים. קזבלן, בחור ממוצא מרוקאי מתחרה עם יאנוש על ליבה של רחל האשכנזיה, סיפור מרגש על אנדרדוג המתעלה בזכות אומץ ליבו והאהבה...

נטייל במתחם התחנה החדש, בנווה-צדק, בשכונת מנשייה ובסמטאות יפו העתיקה, נשיר את שירי המחזמר היפים ונסיים בצפייה בסרט קזבלן מסביב לשולחנות עמוסים כל טוב בארוחה חגיגית בקפה יפו המקסים !

זהו טיול חווייתי ונוסטלגי המיועד לאוהבי שירים ישראלים, סיפורים משעשעים עם סוף עוקצני, למטיילים שיש להם פינה חמה בלב לנעורים שחלפו, לאהבה אבודה...

קזבלן היה ונשאר תעודת אותנטית של יפו ושל ישראל של שנות השישים שנעלמה לבלי שוב. זהו הסרט הישראלי המצליח ביותר בכל הזמנים ובפס הקול שלו כמה מן השירים הפופולארים ביותר במוסיקה הישראלית: כל הכבוד!, כולנו יהודים, יש מקום, רוזה, ועוד....

וגם ציטוטים בלתי נשכחים הנפיק הסרט:

"אתה ראשון יא קאזה!"

"תדע לך שזה שלא הרגתי אותך בשבוע שעבר זה לא סימן שאני לא הורג אותך היום!"

"אצלנו בקזבלנקה היו עושים לבן-אדם כבוד, גם אם לא היה בן אדם"

"מה זה, קמים בבוקר הפרצוף חמוץ כמו פרדס של לימונים?"

"כסף הולך לכסף, כמו דרעק לדרעק"

למי שרוצה להגיע הנה הטלפון של מארגן הטיול מני נחמן
בעלים: מני נחמן

טלפון : 050-4314422 /

PMשולח הדוא"ל
yarind0@walla.com
פורסם ב: Sep 3 2010, 01:09 PM
צטט הודעה

"בא בעקבות הלב"

user posted image

שבת שלום חברים
ימים אחרונים של קיץ . משקיף מחדר במלון בבת ים אל הים וחושב על השנה שאוטוטו נגמרת . המחשבות נודדות להם ..חיבקתי באהבה את השנה שיוצאת
וביקשתי משאלה ..
שנה טובה חברים
מהלב הפועם
ירין
PMשולח הדוא"ל
אגם5
פורסם ב: Sep 3 2010, 04:47 PM
צטט הודעה

עמוק בפנים

משתמש מספר: 1750

ירין היקר...

תמיד אמרתי בת ים מספר 1

חבל שלא הודעת שאתה מגיע,

הייתי עושה לך הכר את בת ים...
PMשולח הדוא"לIM
yarind0@walla.com
פורסם ב: Sep 4 2010, 06:24 AM
צטט הודעה

"בא בעקבות הלב"

אגם
תודה לך שמחתי לראות אותך כאן ובעתיד אשמח אם נטייל כולנו יחדיו
ובנתיים מזמין אותך ל...

נעימה המקסימה מתוך הסרט האהוב "אהבה,פלפל וקינמון"

PMשולח הדוא"ל
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:
« הבא הכי ישן | הפורום של ירין - נקודת מפגש לנושאי חברה, תרבות אקטואליה וטיולים | הבא הכי חדש »

אפשרויות נושא הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר