Powered by Invision Power Board
דף הבית  · התקנון של איליוס רדיו  עזרה      חיפוש      רשימת משתמשים      לוח זמנים

הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר

> פיתחו את הווילון..., חג המולד 1994
Yossi
פורסם ב: Dec 30 2010, 08:23 PM
צטט הודעה

עמוק בפנים

קבוצה: חברי פורום איליוס
משתמש מספר: 2074

לפני 16 שנים ערב חג המולד שנת 1994 משודרת תוכנית מיוחדת זו בשם "הווילון" בה נחשף טפח נוסף מהזמר יורגוס דאלארס.
בתוכנית ארוכה מהרגיל ובאווירת חג נערך ראיון זה בשיחות על ענייני דיומא לכאורה אך מתגלות בו אנקדוטות מעניינות ואישיות.
מבנה הראיון- נושא לשיחה בד"כ דמות מוכרת מהמוזיקה היוונית זמר, מלחין, תמלילן ידוע שמובילה לשיר שלו, המופע כולל 24 שירים שלא כולם הועלו עפ"י החלטת חברי, אלה שכן הועלו במקצת על ידי -ותורגמו ע"י איקי ואנג'לו שבהזדמנות זו אני מודה להם מקרב לב- ורובם על ידי חברי יאניס מיוון זמינים לצפייה זה זמן רב ברשת.
המופע כולל שירים שלו חלקם בביצוע בכורה חלקם מתעלים על המקור באריך הנגן לטעמי ,דואטים עם טאקיס בורמס ואלני צליגופולו ושירים של נפילים כדיוניסיו וקזנדזידיס , האנסמבל המרשים של צוות הנגנים בלהקה כולל את לפטריס זרוואס בכינור,אכלינוטופולוס בקלרינט, סופרס בבאס,וליאונודאקיס הוותיק והטוב באקורדיון וכן אחרים שאיני מכירם בשמם, אך מעל לכל גולת הכותרת של המופע הוא האיחוד ההיסטורי משהו אד הוק של גדולי הבוזוקאים ביוון כיום : מאקיס מאברופולוס כריסטוס ניקולופולוס ומנוליס קרנדיניס-אז עדיין עם שיער 36_1_21.gif ולא הבוזוקאי הבכיר.
התרגום המובא לכם כאן תורגם למעני מיוונית לאנגלית ע"י חברי הטוב והיקר יאניס שאין לי די מילים להודות לו על העבודה הרבה שהשקיע למעני בתרגום שיחה מדוברת ,אני מבקש ממנו סליחה על הטרחנות שבאישיותי,על הדרישות החוזרות להבהרות והשלמות(באקראי גיליתי חלקים שפוספסו ולא תורגמו) אני שמח שנפלה בחלקי הזכות להכיר יווני לא טיפוסי ואלטרואיסט כמותו.
תרגום המופע לעברית ארך זמן רב והסרטונים המשולבים בתוכו אינם בכדי אני ממליץ לצפות בהם יש להם קשר ישיר למה שנאמר לפני ואחרי , המופע והראיון מובא להנאתכם הקוראים באתר איליוס.
אחרון חביב,
איך אפשר להעלות מופע של דאלארס בלי להקדיש אותו לרוח החיה שנושבת במפרשינו ומשיטה אותנו למרחקים ? חזרת לך לאחרונה ביתר שאת למלא משאלות ליבנו ולהפיח בנו חיות ואנרגיה אז בעבור זה ובעבור מה שאת
מוקדש לך באהבה רבה אלונה עזריה 36_3_12.gif

השיר הפותח The light sailing boat TO TREHANTIRAKI

שדרן: הלילה הגדול של השנה הגיע !
הלילה פיתחו את הווילון והדליקו את האורות כדי לארח זמר ומוזיקאי מבריק אך מעל לכל אדם צנוע ומוכשר.
אורח תוכניתנו היום הוא הזמר המוכר ביותר אך בד בבד מסתורי ביותר במדינתנו-מפורסם כזמר גדול וכאליל להמונים כפי שמצטייר דרך הטלוויזיה ,הרדיו,והירחונים ,יחד עם זאת צידו האחר אינו גלוי לציבור ,צד סמוי זה הוא צידו של האמן.
במשך עשרים השנים האחרונות אני ואורחי מתהלכים יחד באותו תחום אך מעולם דרכינו לא הצטלבו.
תוכנית של שעתיים הזו היא הסיבה לרצוני להכיר ולהדגים לכם את אותו צד נסתר במהלכה נצעד יחד לראשונה איתכם להכרת צד זה שבמרוצת השנים לתחושתי אני מכיר טוב יותר.
לכבוד ולעונג גדול הוא לי לארח הלילה את יורגוס דאלארס !
שלום יורגוס ושנה טובה לך.

דאלארס: שנה טובה לך יורגוס,איחוליי הרבים לך ולכל צופי התוכנית הלילה ומכולם לילדים כי חג המולד הוא חגיגה גדולה במיוחד עבורם,לכבוד ולעונג הוא גם לי להיות כאן הלילה בתוכנית שלא תהיה בפורמט אופייני.
כפי שידוע לך אני ממעט להתארח בתוכניות טלוויזיה שאליהן אני מוזמן לעיתים קרובות וישנן סיבות לכך, תוכנית זו כפי שאני מתרשם מטרתה להציג שירים ומוזיקה יוונית איכותית .לדאבוני בימים אלו רוב ערוצי הטלוויזיה מציגים תוכניות ושירים באיכות ירודה,לכן זה חיוני שאנו הזמרים נתמוך במאמצים כשלך.

שדרן: כיום רשתות טלוויזיה ממלכתיות תומכות בשידורים מעין אלה למרות שעל פניו באופן טבעי אמורות לעשות זאת רשתות פרטיות שיש להם יותר אפשרויות מימון וכלים אבל הן לא עושות כך
לפיכך רשויות הטלוויזיה הממלכתיות עושות כן ולוקחות אחריות, תחושתי היא שהן יוסיפו לעשות כן בעתיד.

דאלארס : אתה צודק לדאבוני יש לנו המון רשתות פרטיות. לעניות דעתי זהו לא דבר חיובי ,אנשים מזפזפים מתוכנית לתוכנית מבלי יכולת להתעכב על תוכנית אחת רצינית ואיכותית ולעצור כדי שאפשר יהיה להתקדם משם,
אמנם זה סביר ומקובל שישנן המון תוכניות קלילות להנאת הצופים -לא כל הצופים, חלקם-התהייה שלי היא לגבי מפיקי התוכניות ובעלי הרשתות הפרטיות:
מהם הקריטריונים לבחירת תוכניות אלה של רגשות והנאה מזויפים ? הם יכולים בכלל להבחין בין עיקר וטפל ?
אני תוהה כי אני נתקל בטיפוסים מסוג זה יומיום באופן פרטי,בפוליטיקה,בכל מקום הם עושים כמיטב יכולתם לשפר את חייהם, למה לא גם את חייו של הציבור, מדוע לספק שירות כה נחות לציבור ?

שדרן: אם פלוני ינסה להסביר את מניעיהם אני חושב שהם מתמקדים בהשגת רייטינג הבחירות שלהם אינן משקפות את הכוונה האמיתית שלהם, בחלק מהזמן הם יצליחו במטרתם ובחלק לא...

דאלארס: עכשיו פתחנו דיון בתחום אפור אבל האנשים הללו הם לא האחראים היחידים למצב הקיים, באופן כללי יש חוסר יציבות .
ערוצים יכולים להראות עלמות צעירות בלבוש מינימלי אבל תוכניות מסוג אלה לא יכולות להיות מונופול,הם חייבים להציע גם דברים אחרים ושהצופה יבחר במה לצפות, זה לא יאה לתת לצופים היווניים נשים סקסיות על המסך גרידא ! בואו ננסה כולנו לעשות טלוויזיה טובה יותר. ודבר נוסף:
התחרות הזו בין הערוצים ולאחרונה גם בין העיתונים שמציעים דירות,מכוניות,סירות,מצביעות על חברה קלוקלת.
אני מקווה שהתחרות הזו תיפסק ונתחיל להתנהל ברצינות אחרת ימים נוראיים צפויים לנו בעתיד.

שדרן: ערב חג המולד הוא לילה נפלא, הלילה הזה מאחד יוונים דתיים כחילוניים בכל מקום אנשים שרחוקים האחד מהשני במהלך השנה איש- לאישה ,מלח שנמצא בחו"ל -ומתקשר עם אשתו וילדיו באמצעות לווין, אדם שנמצא באוקיינוס ההודי בחום של ארבעים מעלות- וכאן חורף ,מכל מקום מקשר יוונים בכל העולם.
מהו מקומו של הים בהוויה היוונית ?

דאלארס: ליוונים באופן מסורתי יש קירבה לים,במאות שחלפו חיינו מהים וליד הים,הים טוען בהשראה את המוזיקאים המשוררים,כמו כן המון מהאגדות והמיתולוגיות נוצרו מיחסי קירבה אלו לים.

השיר O STAVROS TOU NOTOU.

שדרן: יורגוס, בלילה חגיגי זה מחשבותינו נודדות אל חברינו חברים מהעבר שאינם איתנו עוד אך הקשר הרגשי אל נשמתם הוא תמידי,לחברים מההווה גם,וכולם עולים בזיכרוננו כחוט מקשר בין זיכרונות העבר המתוקים להווה,ספר לי על תחושותיך לאותם אנשים ?

דאלארס: לנו-המוזיקאים יש שתי קטגוריות של חברים:
קטגוריה אחת הם החברים מהעבודה שלעיתים רחוקים מאיתנו מוחשית אבל תמיד לצידנו חיים או לא,במיוחד אלו שעזבו אותנו ומתו אתה מרגיש שאם תניע קמעא את ידך תמיד תוכל לגעת בהם...
זוהי מתת אל למוזיקאים שיכולים להישאר מחוברים דרך המוזיקה, המילים ,רגעי היצירה, החזרות על השיר,אלפי רגעים מאלה...

שדרן: סליחה שאני קוטע אותך, אבל מצאתי קרקע נוחה לשאלה נוספת ,כל הרגעים הללו מה הם מעלים בזיכרונך האם מראות מהעבר ?

דאלארס: כמובן ! אני אדם שחי עם מראות אלו.
שיר מסוים גורם לי להיזכר בתקופה מחיי –אני חושב שזה קורה לכל אחד מהאנשים-פנים,רגעים,מוזיקאים,מעלים בי זיכרון מתקופה מסוימת בחיי לכן לרוב אני מעדיף לדבר באמצעות שירים ולא מילים.
אני מבקש לבצע את השיר הבא שבשבילי הוא מאוד מרגש ואוהב ולהקדיש אותו לחבריי מסלוניקי ובמיוחד לסטברוס קויומציס שהוא לא רק שותף או רק חבר אלא הוא אדם שגילף ועיצב את חיי,בנוסף אני מחויב להזכיר ביחד עם סטברוס את חבריי מתקופה זו:
לפטריס פפדופולוס, אפוסטולוס קאלדארס,מאנוס אלפת'ריו,מאנוס לואיזוס,כולם היו חבריי ונתנו לי מתנות קסומות-את שיריהם ,עד היום לא אוכל לתאר לעצמי הופעה בלי לשיר את שיריהם.

השיר TORA POU THA FYGIS

שדרן: ציינת לפני כן שכל שיר מעלה בך זיכרון ותמונות,האם ישנו שיר שמעלה בך זיכרון מיוחד ושונה ?

דאלארס: ודאי שיש ! לא אחד או שניים אלא כל שיר יש לו הזיכרונות והרגש שלו חיי חלפו ביחד עם שירים אלה כשהם יצאו בזמנו כל תקליט ושיר חדש היה כהצגת תיאטרון זכורים לי הבדיחות בחזרות, ההומור של חבריי המוזיקאים, כמה עיניתי אותם על כל תו מוזיקלי על כל בית בשיר.
אפוסטולוס קאלדארס היה אומר לי:"יורגוס,אתה יכול לבצע שיר בשתי דרכים שונות כזאת ואחרת ,למד את שתיהן ומביניהן בחר את זאת שתתאים לך ביותר" קאלדארס היה פשוט מורה נפלא !

שדרן: אכן הוא היה ממש מורה אמיתי !

דאלארס: באירוע אחר למשל זכור לי שהתחלנו בחזרות לפני הופעה וניקולופולוס איחר להגיע ,לפתע הוא נכנס לבוש במדי חייל ואמר:"יורגוס סליחה על האיחור חבר'ה מחילה מכם..."ומיד נטל את הבוזוקי בידיו והחל לנגן.

השיר PROTI TOU DEKEMBRI

שדרן: יורגוס לבד מהחברים שעדיין חיים- אמנם הם לא איתך פה היום אבל עדיין חיים-ישנם החברים שהלכו לעולמם ,מה תוכל לומר עליהם מה אתה מרגיש כשאתה נזכר בהם על הרגעים שעברתם יחד ?

דאלארס: קשה לי,קשה לי לדבר עליהם...נותר בליבי חלל ריק מאובדנם ...
למרות שהפנמתי את הרעיון של הגעה ועזיבה את העולם הזה אני לא חושב שהצלחתי ממש להשלים עם הדבר.
אני מנסה בכל אופן להביע רגשותיי דרך המוזיקה והשירים שלהם אני חש שכך אני מתקשר עימם.

שדרן: אני מבין.
אמור לי האם ישנם דברים שרצית לומר להם ולא אמרת או לא הספקת,למשל לדימיטריס לאיוס או מישהו אחר לא על מוזיקה דווקא אלא משהו אישי שרצית לומר ולא הספקת בגלל אובדנם ?
(הערה-כידוע דימיטריס לאיוס נפטר ממחלה קשה בעוד הוא ודאלארס עובדים על התקליט EROTIKI PROBA הרצועה האחרונה בתקליט "לחלום" היא ביצוע מושר מפי לאיוס בקול ניחר על ערש דווי )

דאלארס: זה משהו שקורה לכולנו כאשר אנו מאבדים אדם קרוב וחבר כשהמוות מכה אתה מקבל פרספקטיבה והכרה שלא הייתה כשהוא היה חי
או-אז אתה מנסה להשלים את החסר, לנסות לפצות על הזמן האבוד .אבל אני שואל אותך:
האם דיון כמו זה שלנו מספיק כדי לספר על רגשות לחיים שלמים שהלכו ?

השיר TI PATHOS

שדרן: מוזיקה שירים וזמרים חדשים מחוברים בקו לא ברור עם מוריך מהעבר.מוזיקאים חדשים עם תקוות חלומות מטרות ומעל לכל עם גישה חיובית מצטיירים -בעיניי לפחות-כמנסים לספר סיפור ישן שקראו ביראת כבוד וניסו להפוך אותו לעכשווי.מה הדבר הזה ?

דאלארס: למעשה זה לא קו לא ברור אלא שרשרת עבה וכבדה כמו זאת שמחוברת לעוגן בספינות. כולם חושבים שהקשר הזה לעבר -השרשרת הזו היא קו דק וזמני ומנסים להלך עליו(כלוליין) מתישהו הם ימעדו.
הקשר הזה לעבר חייב להיות רציני ואני שב ואומר-בארץ הזו לעולם יווצרו קולות עם גוונים ורגשות שהופכים את ארצנו ליחודית, יום אחד בעתיד 50 שנה מהיום בדירה קטנה באתונה תיוולד ילדה עם קול כמו של קטי גריי ! בוודאות מלאה, לא יודע באיזה תאריך אבל זה יקרה.
זה דבר חיובי שהאנשים שסוטים מהמוזיקה האיכותית ומהלכים בסוגות רדודות אחר הסירנות* באיזשהו שלב מסבים לשולחן האיכות של הותיקים ולמדים מהם.
מלאמס,פרידיס,צאקניס,טאקיס בורמאס,מאחריצס
,האחים קאצימיחאס מתאימים כדי לאגד סביבם אחרים רעיונית ורגשית הם מאוד קרובים למרקוס במבקאריס והם
מושפעים מהמלל והמוזיקה הישנה.

סירנות*-במיתולוגיה היוונית נימפות ים שחציין התחתון הוא גוף של ציפור וראשיהן של אישה.הסירנות היו יושבות על סלע ושרות שירים ענוגים כל כך שהמלחים היו קופצים בעקבותיהן לים אל מותם או שמשיטים הספינה אל עבר הסלעים ולתוצאה הטרגית,השימוש בהן נעשה כדי לתאר פיתוי מסוכן.

שדרן: אמרת במבקאריס ובראשי עולה יורגוס זיקאס, אם מישהו יביט בצורה שהוא חי ומתנהג... הוא רואה בעצמו התגלמות מדויקת של הרמבטים הותיקים,
היום הוא כאן למחרת הוא באיזה אי בים האגאי יום אחרי הוא בסלוניקי מלחין שיר חדש לאחר מכן מתחרט עליו פשוט אדם לא יאמן.

דאלארס: בשביל זיקאס שום דבר הוא לא יאמן, זיקאס הוא רמבטיס אמיתי בן זמננו אדם טוב ששונה מאיתנו שנראים מקצועיים,אני למשל חושב שאני לא מקצוען והמון מאשימים אותי בכך, אני לא חש כך...

שדרן: אתה מקצוען אך בד בבד אתה מאהב בשיריך...

דאלארס: טוב...אז זיקאס לא מקצוען וזה הוא ההבדל.

השיר AGRIGENTO

שדרן: זו עובדה שרוב המוזיקאים החדשים מרגע שמרגישים שנהפכו למפורסמים מנסים להפוך למפורסמים יותר ואז מתחיל איזשהו תהליך של בידול טבעי בינם: המוזיקאים בעלי הכישרון ומתת היצירה מתנהלים בפשטות וכך מפרידים עצמם מהשאר אני חושב שכך היה גם בעבר למרות שלא חייתי ב-1930 או ב-1940 אך אני חש שזה היה ההליך הלא כך ? מה דעתך על השירים החדשים היום ?

דאלארס: אני מאוהב תמידית במלחינים ויוצרים של שירה ! אני אוהב את שיריהם וע"י חיפוש מתמיד ואינסופי אני מתאהב עוד ועוד,אני במיוחד אוהב את המוכשרים שבם חלק מהם מתחילים טוב אך בהמשך הדרך סוטים לכיוון הלא איכותי.
בגלל העיסוק האינסופי שלי בתחום הרבה פעמים זה בא על חשבון חיי הפרטיים אבל אני רוצה בכך אלו הם חיי המוזיקה השירה זוהי בחירתי ! זה ממלא אותי אז אני שר שירים של החדשים בתחום כדי ליצור מין הפריה הדדית טובה.

השיר TO POLLAPLO SOU EIDOLO

השיר TA AGKATHIA עם טאקיס בורמס.

שדרן: לבד מהמלחינים המוכשרים יש גם מוזיקאים מצוינים, ואני בעמדת העיתונאי רוצה לשאול אותך משהו:
במהלך צילום התוכנית הזו אני רואה את דאלארס 100 אחוז מוזיקאי
התבוננתי בתקשורת שלך עם הנגנים בלהקה,פשוט מהמם ! נדמה היה לי כאילו שימת ליבך היא לא לשיר בכלל, יתרה מכך נראה היה כאילו זה הדבר האחרון שמעניין אותך עניין אותך יותר הגיטרה,המתופף,הבוזוקאי...

דאלארס: אני מאוד מצטער שרק עכשיו גילית זאת עליי,משחר ימיי הייתי בעיקר מוזיקאי מעולם לא ראיתי בעצמי פשוט זמר שתופס מיקרופון ושר תמליל רק בזכות כך שיש לו קול יפה.
קול יפה אינו מספיק ואולי אתה מופתע לשמוע את זה ממני כי אתה יודע שאני מאוד אוהב קול יפה אבל זה פשוט לא מספיק.
מעולם לא רציתי להיזכר בהיסטוריה של המוזיקה היוונית כסתם עוד זמר,בכל פעם לפני שאני עומד לבצע שיר חדש אני חש בצורך להכניס את עצמי לתוך השיר ויחד עם זאת שהשיר יהיה בתוכי(נשמתי),אני מכיר בכך שהדברים יכולים להיות זרים לך אבל ההכרה קשה להסברה.
אם למשל תבוא אליי ותבקש ממני לשיר שיר מסוים עם לחן ומלל יפה רק בגלל שיש לי קול טוב יותר אולי אעשה זאת,עשיתי זאת מספר פעמים בעבר אבל לא הייתי שם ממש, לא נתתי את נשמתי כיוון שאני עובד על שיר בצורה שונה לחלוטין ואני רוצה לומר לך דבר נוסף:
מעולם לא הבינותי איך קיימים זמרים עם קול טוב שאינם מוזיקאים שלוקחים מיקרופון ושרים ,אתה קודם מוזיקאי ואחר כך אתה שר מכיוון שהקול ככלי נגינה הוא הקשה ביותר לתפעול אתה חייב ללמוד ולשלוט ברזי המוזיקה כדי להיות מסוגל לשיר בצורה נכונה ,ולשיר זו לא רק תשוקה (אמיתית או מזויפת)לתפוס מיקרופון ולשחק בעיניים בצורה מנגסית בשירת אהבה ותו לא,שירה זה יצירה, כאב ,נשמה,רגשות.

שדרן: אני מסכים.
אני חוזר ברשותך לדינאמיקה שלך עם הנגנים כאן במופע המוזיקאים המושלמים הללו ! ראיתי אותך מחליף מבטים עימם ללא מילים כעין דו שיח עם העיניים...

דאלארס: הבט,יחסי גומלין אלו הם קודים, לך ולמי שלא מצוי בתחום הם לא מובנים לא תוכל לפצח אותם, אנו כעין קוזה נוסטרה.

השיר EGO THA SOU MILO ME TA TRAGOUDIA MOU

השיר MI GYRIZEIS PIA

שדרן: ספר לי על הקשר שלך עם ניקולופולוס.

דאלארס: הקשר שלי עם כריסטוס הוא לא קשר אופייני בין שני מוזיקאים,הוא מאוד עמוק.
הוא אחד מחבריי הטובים ביותר, מעולם לא היה ביחסים בינינו רגע רע אחד,לפעמים אני מתרגז כשאנו בפיגור להכנות למופע, מספיק לי להסתובב ולהביט בפניו של כריסטוס ואני מייד נרגע.
פגשתיו בגיל צעיר מאוד בתחילת הקריירה ואני חייב לספר לך סיפור שאתה לא יודע:
נפגשתי עם כריסטוס בפעם הראשונה כשהייתי בן 15 והוא ליווה אותי למשרדו של קזנג'ידיס לראיון,אבל קזנג'ידיס דחה אותי מכיוון שכנראה הייתי צעיר מדי וקולי היה נערי ולא בשל, כריסטוס תמיד הרגיש רע מאוד בגלל הדחייה הזאת של קזנג'ידיס כלפיי מאז אותה תקופה היינו בלתי נפרדים עבדנו יחד והופענו בכל מקום.

שדרן: כריסטוס הוא נגן בוזוקי גדול ומלחין נפלא חבר טוב בשבילך ...

דאלארס: אכן כך. הוא אדם מיוחד עבורי הוא תמך בי מאוד בדרכנו המשותפת ורבת השנים -דרך קשה,יחד עם מאקיס מאברופולוס שגם איתנו כל השנים הללו ושאר החברים כאן שנפגשים כאן שוב לאחר 8 או 10 שנים.
אלו תענוגות קטנים שאנו מפיקים מעיסוקנו אני מאוד שמח שהחבר'ה הגיעו הלילה ונגננו בשידור חי בשביל התוכנית שלך באותו אופן שאנו נוהגים לעשות בפרטיות,גם מאוד שמחתי לשיר בשידור חי בתוכנית אני לא סובל לשיר בפלייבק –לפתוח ולסגור את שפתיי ,נכון שבעבר נאלצתי לעשות זאת (בצילום וידאו קליפים) אבל חשתי מגוחך,לא יכולתי לצפות בעצמי לאחר מכן.

השיר TI SOU KANA KAI M EGKATELEIPSES

שדרן: יורגוס,1994 אתה מוציא אלבום חדש שמוביל לעבר(ישן),אתה מבין ,אתה מערב סוגות ,אתה מנסה ליצור סוגה חדשה. רוב האנשים...

דאלארס: אני מנסה ???

שדרן: כן אתה מנסה בהצלחה מרובה.

דאלארס: אני לא עושה מאמץ מיוחד אני פשוט הולך עם מה שאני מרגיש אם זה אפשרי כמובן.

שדרן: כן."אתה מנסה" התכוונתי שאתה אוהב זאת ויש לך את האמביציה לעשות זאת אבל הקהל דורש ממך לחזור ולבצע שירים פופולאריים,ובכן השנה עשית אלבום כזה והוא עומד לצאת ספר לי מעט עליו עם מי עבדת כותבים מלחינים ?

דאלארס: כמובן אסביר לך.
התעכבתי קמעא ביצירת האלבום מכיוון שעבדתי בפרויקטים נוספים כגון :
TA KATA MARKON עם סטברוס קסרכקוס, GRAMMES TON ORIZONTON, SYGGNOMI GIA TIN AMYNA עם ת'אנוס מיקרוציקוס, השירים לכבוד קפריסין עם דימיטריס לאיוס,היה נחוץ לסיים אותם ונשגב מבינתי מדוע השירים שלהם פחות מפורסמים בכל אופן מתישהו אני אחזור לשירים הפופולאריים כי אני אוהב אותם, אני לא עושה זאת כי חברת התקליטים אילצה אותי.

שדרן: אני מאמת. לו רק הקהל היה יודע כמה אתה אוהב שירים ומוזיקה פופולארית !

דאלארס: אכן כן.לכן זימנתי את חבריי זיקאס, מאצאס,ודאסקאלופולוס
...

שדרן: ספר לי על אקוס דאסקאלופולוס
.

דאלארס: אני אוהב אותו.
יש בינינו ידידות עמוקה מהתקופה הראשונה שקשרה אותנו מאז עבודתנו המשותפת עם סטברוס קויומציס כששרתי את
TO POUKAMISO TO THALASSI
ותראה עכשיו איך הוא תמך בלחניו של מאצאס...

השיר STO AMAN STO GIATI

השיר KLIROTHIKA

שדרן: לגבי הזמרים ?

דאלארס: יש לנו זמרים מאוד טובים וזמרים צעירים מאוד טובים:
אנסטסיה מוצאצו,מלינה קנה,אלני צאליגופולו שהיא אמנם לא צעירה אבל בשבילי היא תמיד תהיה קטנה גם בגיל 60 או 70 .

השיר O SKLIROS HORISMOS

השיר PARE TA HNARIA MOU

שדרן: דיברנו לפני על ניקולופולוס ועכשיו עולים בראשי ציצאניס באמבקריס קאלדארס....אני מקשיב לך !

דאלארס: אה ! עולים גם בראשי הדגולים הללו שייסדו את המוזיקה היוונית ויש עוד בנוסף אליהם ואני יודע מדוע אינך מזכירם...

שדרן: טוב אני לא יכול להזכיר את כולם הם רבים מדי...

דאלארס: נכון, אבל אני לא להתעלם מפאפאיונו,ריטה אבאזי,חאטזיכריסטוס,סופרוניו,אראפקיס,מריקה נינו, כל אלו גרמו ליצירת הפנתיאון של השירה היוונית קשת הצבעים הזאת האירה באור קסום את חיינו בשנות החמישים והשישים יחד עם השירים הפוליטיים ,אלו בנו וביטאו את הרגשות שלנו. רובם הלכו לעולמם מלאי כאב וחסרי כל הכרת תודה מצידנו הם לא הרוויחו כלום תמורת מה שהם נתנו ואני לא מדבר רק על כסף.
זה לא יאמן כמה המוזיקאים הללו לא תוגמלו לעומתנו יתרה מזאת הם לא שמעו אפילו תודה בזמן חייהם.

השיר ARGA EINAI PIA ARGA של סטרטוס דיוניסיו הגדול.

השירים OTI KI AN PO DEN SE KSEHNO
ו- SIGANOPSIHALISMA

דאלארס: לפני זמן מה הצעתי לעיריית אתונה להעביר את גופתו של באמבקריס לחלקה *A הייתה התעלמות מוחלטת אבל אני חוזר על כך:
באמבקריס חייב להיות שם יחד עם כל גדולי האומה.

חלקה A*-באתונה בתי הקברות מחולקים לפי A,B,C,D לפי מעמדו הכלכלי והחברתי של הנפטר.

שדרן: אני מנצל בהזדמנות זו ואוסיף שצריך להיבנות מוזיאון שיציג לראווה גם את כלי הנגינה של אותם מוזיקאים.

דאלארס: טיפול כושל נוסף של רשויות אתונה הוא שהיו צריכים לפני שנים רבות לשמר את מאגר מוזיקת הלאיקו ולתמוך במוזיקאים שינחילום לדור הצעיר זוהי חובתם של הרשויות ולא של אידיוטים !
זוהי חובה לאומית ליצור ספרייה לאומית של שירת הלאיקו אבל אתה יודע כשאנו חיים לצד אגדות חיות לא איכפת לנו אנחנו מחכים שהם ימותו, יכוסו בעפר ,אנו מכסים את העפר ואז נזכרים לעשות משהו למענם רק כדי לקחת –לגזול קרן אור מהילתם, זו עוולה כי אז זה מאוחר מדי !

השיר KATHE VRADI THA SE PERIMENO

שדרן: בלילה נפלא זה אני מבקש לסיים בבקשה ממך לספר לי על יחסך לקפריסין אתה עושה ומתעקש המון שנים רבות כאילו זו בעיה פרטית שלך אישית בלילה מלא אהבה זה אני מבקש לשמוע ממך על...

דאלארס: ...אני לא רוצה לומר רבות עכשיו כי אני דואב מאוד את בעיית קפריסין לא כמקום –כאי אלא כחלק אינטגראלי מיוון שמתקיים עם בעיה נמשכת כי מספר ממשלות היו חסרות נחישות.
חוששני שאם התנהלות קלוקלת זו תמשך התסריט יחזור על עצמו ,יוון חייבת לשפר עמדתה כאומה כאשר מה שקורה סביבנו הוא הפוך מהמגמה- אנו זקוקים לפטריוטים.
כולי תקווה שהשנה החדשה תחזיר את שאבד כדי שנשים פעמינו לעתיד לא כמכונות אלא במחשבותינו ורוחנו שיגרמו לנו לשיר את שיר התקווה והאושר.

שדרן: לצערי אנו חייבים לסיים,חשבתי שאני מכירך לאחר שנים רבות אך בימים האחרונים שאנו מצלמים מופע זה לטעמי קיבלתי מושג אמיתי לגביך.
אני מבקש להודות לך לשירים שביצעת לנגנים שלך ואת החלטתך להופיע אצלנו בתוכנית אני מקווה לראות אותך בקרוב.

דאלארס: אני מבטיח שתראה אותי בקרוב אם התוכנית הבאה שלך תהיה מוקדשת לקפריסין.

שדרן : בעונג רב.

השיר TIN PORTA ANIGO TO VRADI

PMשולח הדוא"ל
YOYODIDU
פורסם ב: Dec 30 2010, 08:47 PM
צטט הודעה

חשש להתמכרות

משתמש מספר: 920

בראבו

--------------------
צבעים הם החיוכים של הטבע

להחזיר את החטופים הביתה

אמר פעם אקיס פאנו "אם תקחו את כל הזמרים ביחד ותכניסו לתוך סיר- חצי קזנדזידיס לא תצליחו להוציא" יניב טובים
PMשולח הדוא"ל
Alona Azaria
פורסם ב: Dec 30 2010, 09:15 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

קבוצה: מנהלי פורום
משתמש מספר: 1086

יוסי האשכול הזה, גם אם לא היה מוקדש לי, יהיה נעוץ במוזיקה יוונית ראשית לתיפארת הפורום שלנו
ולריווחת כל הגולשים שמגיעים לכאן על מנת להרוות את צימאונם בכל הקשור למוזיקה היוונית!!!

העבודה היסודית שלך, ההשקעה, הזמן שהשקעת בכתיבה ובעריכת הפרוייקט הזה, ראוי לתישבוחות
ולא רק ממני אלא מכל חבר וגולש. כי לא הכל מובן מאליו!

האשכול שלך מורה פעם נוספת מאיזה חומר קרוץ הפורום הזה!! איזה אנשים נפלאים ואיזה
נתינה בלתי סופית וללא כל תמורה.

רק לקרוא להתפאר ולהתגאות בעבודה שלך!!

אוהבת אותך אין סוף!!!
PMשולח הדוא"ל
גרב ורודה
פורסם ב: Dec 30 2010, 09:39 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

קבוצה: הגרב
משתמש מספר: 3

יוסי, את הוילון הזה שפתחת בפנינו ודרכו הכנסת לנו משב רוח מרענן ומחייה נפשות
אנחנו נשאיר פתוח לרווחה!!!
הרבה זמן לא ראיתי השקעה כל כך גדולה כמו זאת שלך ותאמין לי שבאיזה שהוא שלב חשבתי שזהו, דיני נחרץ עם "העתק-הדבק" של פורום המורים בישראל שלצערי הרב ניסגר מחמת עומס יתר על השרת שלו. אתה מבין? כל הארכיון שלהם הועבר לפורום ריגעי חינוך biggrin.gif
אני רואה את מה שעשית ולבטח אקרא במהלך הערב את מה שכתבת אבל אני רוצה לומר לך
שניכנסת עמוק ללב שלי וכל מה שהייתיי רוצה לעשות עכשיו זה לחבק אותך חזק !
!!

user posted image

--------------------
Eli Snir› אכן יש לנו את ספינת הדגל של המוסיקה היוונית עם הקברניטים הכי הכי - איליוסרדיו מזמן הכתרתי אותו כמותג יוקרתי במוסיקה היוונית בארץ.
PMשולח הדוא"ל
נעמי דה פירסט
פורסם ב: Dec 30 2010, 10:01 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

משתמש מספר: 2300

וואו. פשוט וואו .
איזה יופי של אשכול עשית. חבל"ז.
תודה לך ולחברך על ההשקעה
יסלמו אידייק ויישר כוח.

אפכריסטו פולי

36_3_12.gif 36_3_16.gif

--------------------
עברתי לגור באיליוס , כי , כן, גם לי אין שמש אחרת...
אין על רדיו איליוס. אין.!
אחלה אנשים, אחלה רצפים, אחלה מתרגמים,
אחלה שידורים ואחלה שדרנים !!!
היידה רדיו איליוס- מס' 1 ברשת!!!!
PMשולח הדוא"לדף הבית של המשתמשIM
eiki61
פורסם ב: Dec 30 2010, 10:12 PM
צטט הודעה

Unregistered

מי שיגע בוילון הזה, אני אכנס לרגעי עצבים... rolleyes.gif

חולה עליך - Yossi

רגע רגע...עם דילוגים מלאה חדווה ועדנה אשן עם האשכול הזה הערב !

שנה אזרחית נפלאה איש יקר, מלאכת קודש כלבבי , תודות גם לחברך על הסיוע !!!
36_3_21.gif
זפירולה
  פורסם ב: Dec 31 2010, 04:26 AM
צטט הודעה

כמעט מכור

משתמש מספר: 988

תודה יוסי

אהבתי מאוד..
מאחלת לכולם שנה אזרחית טובה ומאושרת
זפירולה.

36_3_12.gif ... 36_3_16.gif
PMשולח הדוא"לMSN
galfasi
פורסם ב: Dec 31 2010, 08:16 AM
צטט הודעה

עמוק בפנים

משתמש מספר: 2611

פששששששש איזה עבודה לא יאומן מדהים מדהים
הצלחתי לקרוא חלק בפעם הבאה אמשיך
תודה 36_3_12.gif
PMשולח הדוא"ל
yarind0@walla.com
פורסם ב: Dec 31 2010, 10:02 AM
צטט הודעה

"בא בעקבות הלב"

משתמש מספר: 2752

יוסי היקר.
אחרי שקראתי כאן את כל המילים שנכתבו באשכול הכל כך מיוחד כמעט ולא נשארו לי מילים .זהו אשכול לתפארת שישאר כאן לעד באיליוס רדיו
לקבל מתנה כזאת מיוחדת עם תחילתה של שנה חדשה ומתנה שבעצם נשארת איתנו.לכל החיים שבה כל גולש וכל חבר מחבק באהבה
ההשקעה הרבה כאן והעבודה באשכול זה ראויה אין ספק לכל המחמאות שתקבל
תודה על רגעים גדולים במוסיקה היוונית
מהלב
ירין דוד 36_3_21.gif
PMשולח הדוא"ל
Yossi
פורסם ב: Dec 31 2010, 12:16 PM
צטט הודעה

עמוק בפנים

משתמש מספר: 2074

חן חן לכולם על המילים הטובות אתם גורמים לי לקורת רוח רבה אני יותר שמח שהיה באפשרותי לתרום פרומיל ממה שאני לוקח מפה, וזה הרבה.
שתהיה לכולנו שנה אזרחית חדשה טובה מקודמתה.
PMשולח הדוא"ל
cantor
פורסם ב: Dec 31 2010, 06:53 PM
צטט הודעה

קנטור בניו ובנותיו בע"מ

קבוצה: אדמו"ר הבית , הרבנית הראשית
משתמש מספר: 43

yossi,

יישר כח על "הפרוייקט" המיוחד,ומגיע לו המקום בכותל ה"נעוץ" !

הכל כבר כתבו קודמי ורק אוסיף : ולתפארת רדיו איליוס !

שבת שלום.

צביקה.

--------------------
אם אתה שונה ממני - זו סיבה מצויינת להכיר אותך !
PMשולח הדוא"ל
בעילום שם
פורסם ב: Dec 31 2010, 07:29 PM
צטט הודעה

מוכר וחביב
**

משתמש מספר: 2803

קראתי את כל המאמר והאזנתי לקטעי הוידאו אם כי לא ברציפות וכפי שציינו קודמיי, אין ספק שכל מי שאוהב את המוזיקה היוונית מחכך ידיו בהנאה. תודה גם לכל מי שעזר לך.

יוסי ישר כח!!
PMשולח הדוא"ל
yannhs
פורסם ב: Jan 3 2011, 11:51 AM
צטט הודעה

קמר"ש הלור"ל

משתמש מספר: 44

כל הכבוד על ההשקעה, הרצון והנכונות לתרום.
וכמובן תודה גדולה.

--------------------
...O μεγάλος καμηλιέρης είναι ο Μίλο Χαμάμα

user posted imageuser posted imageuser posted image
user posted image
PMשולח הדוא"ל
אגם5
פורסם ב: Jan 3 2011, 12:23 PM
צטט הודעה

עמוק בפנים

משתמש מספר: 1750

יוסי היקר...

פשוט מגיע לך שאפו...

כל הכבוד האזנתי ונהנתי מאודדד 36_3_12.gif
PMשולח הדוא"לIM
איזקיס
פורסם ב: Jan 4 2011, 10:23 AM
צטט הודעה

משתמש כבד

משתמש מספר: 67

יוסי

עדיין לא האזנתי( אין לי מחשב בימים אלה)........ורציתי לאמר לך כל הכבוד!!!!

36_3_12.gif
PMשולח הדוא"ל
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:
« הבא הכי ישן | מוסיקה יוונית ראשי | הבא הכי חדש »

אפשרויות נושא הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר