Powered by Invision Power Board
דף הבית  · התקנון של איליוס רדיו  עזרה      חיפוש      רשימת משתמשים      לוח זמנים

(2) [1] 2   ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת ) הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר

> מכתבים ליהודית
glggm
פורסם ב: Feb 23 2009, 11:20 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

קבוצה: אחראים
משתמש מספר: 4

יהודית יקירתי,

עבר זמן מועט כל כך שדברנו בפעם האחרונה בטלפון, בדיוק כשנודע לך על קיום המחלה הארורה בגופך. רציתי לעודד ויצאתי מעודד. חשבתי שתוכלי להתגבר – מה גם שהבטחת לי זאת. וזאת הייתה הפעם היחידה שאכזבת אותי .
לא.. חלילה אני לא בא בטענות אליך. היה זה מלאך המוות האכזר שחשק בך יותר מכל חבריך. ומולו המלחמה היא אבודה בדרך כלל.
חשבתי לשמור על קשר איתך בימים אלו של השבעה, אותם ימים של "ההתאקלמות" שלך בעולמך חדש, זה שעליו אומרים שהוא עולם שכולו טוב. אנסה בימים אלו לעדכן אותך על הקורה כאן בעולם בני התמותה.

אני מקווה שהמסע לשם כבר הסתיים ועברת את תהליך הכניסה והקליטה. אין לי ספק שבשערי גן עדן חיכו לך חוץ מקרוביך שכבר עלו השמיימהלפניך גם כמה יוונים עם כלי הנגינה שלהם. בטח המשיכו לנגן את מה כצוואתיך הושמע ליד קברך הרענן.
לנו כאן על פני כדור הארץ נותר חלל ענק שהיה קשה, אם בכלל, למלא אותו. אבל אני יכול להודיע לך באופן הברור ביותר שחששותיך לגבי נוכחות חבריך – מכיריך בטכס הפרידה ממך הוזמו לגמרי. מכל קצוות הארץ, מכל חלקי חוגי פועליך באו המונים להגיד לך את שלום אחרון. פרידה מכובדת כפי שהיית כל חייך. נעמדנו שם ברגעים בהם כצוואתך נוגנו השירים שרצית שיושמעו מכונסים כל אחד בעצמו וראיתי בעיניי כל אחת ואחד מהנוכחים איך סרט הזיכרונות ממך רץ בעיניהם. וכולם זכרו את אותו חיוך כובש שלך, את אותה התמסרות שלך לצלילים שכה אהבת, את צעדיך המדודים עלי כל נעימה שגרמה לך לרקוד.כולו חבקו במוחם את "ליידי" שאת.

יהודית שלנו, קשה לי לכתוב עליך בלשון עבר. ואבל מימים הקרובים אמשיך לכתוב לך.
בינתיים אניח לך לנוח. את בטח עייפה מהמסע וכל מה שקדם לו. את עוד צריכה להתארגן שם.
להכיר את הסביבה ואת השכנים, לחפש עבודה (אם כי אני בטוח שישמחו לצרף אותך לצוות הגננות של המלאכים הקטנים) והעיקר למצוא את הזולות שמנגנים שם מוזיקה יוונית...

לילה טוב בינתיים. מחר אכתוב לך שוב

שלך

אנג'לו

--------------------
"...במקום בו המזרח פוגש את המערב מתנגנים
המקצבים שליוו את מיתוסים בטרם גילתה אותם ההיסטוריה.
המוזיקה היוונית נשענת עליהם ויוצרת מהמלים שיר ומנגינה,
מבטאת את השמחה, האהבה, הכאב.
היעד המסע הוא המסע עצמו ולמסע זה אין סוף..."
(מתוך אתר של נגנים יוונים בגרמניה)
PMשולח הדוא"לMSN
berti
פורסם ב: Feb 23 2009, 11:32 PM
צטט הודעה

כמעט מכור

קבוצה: חברי פורום איליוס
משתמש מספר: 442

אנג'לו היקר

הדמעות חונקות את גרוני אבל אני מוכרח לספר לך

היתה לי זכות להיות ידיד של חספי
ולא פעם הזדמן לי לנסוע איתה לכל מיני אירועים.
בדרך היו לנו לא אחת שיחות נפש

יודיטה אהבה אותך אהבת נפש !
אשריך שזכית לכך !
ברטי

--------------------
user posted image
PMשולח הדוא"ל
cantor
פורסם ב: Feb 24 2009, 08:17 AM
צטט הודעה

קנטור בניו ובנותיו בע"מ

קבוצה: אדמו"ר הבית , הרבנית הראשית
משתמש מספר: 43

כן אנג'לו,המשך לכתוב,

אתה מביע בכתיבתך את מה שכולנו חושבים ומרגישים.

תודה לך.

צביקה.

--------------------
אם אתה שונה ממני - זו סיבה מצויינת להכיר אותך !
PMשולח הדוא"ל
BENGI
פורסם ב: Feb 24 2009, 07:09 PM
צטט הודעה

משתמש כבד

משתמש מספר: 586

חזק ביותר
אנג'לו אתה מבטא את
הרגשת החוסר של כולנו.
user posted image

--------------------
החיים יפים פי עשר,נראים כמו שיר.
ואין בנינו קצר אם נעביר.
יד לשלום מושטת יחדיו בונים.
ולא נראית הקשת בין העננים.
PMשולח הדוא"ל
odeliremos
פורסם ב: Feb 24 2009, 08:38 PM
צטט הודעה

Unregistered

עצוב היה ומרגש תודה לחברים שבאו לכבד את יהודית כבוד אחרון שלה,היא קיבצה סביבה חברים מכל

מיני גילאים,מצבים,קבוצות,פורומים,ואתמול ראינו מה שווים החיים,איך בשעת צער מתחברים כל העולמות

ואז רואים שלכולנו יש לב חי ודופק בפנים,לב שיודע לכאוב ולהרגיש,להיות שם שצריך,ואם היית קמה לפתע

בטח כפי דבריי חברתה אורלי הייתה ואומרת לא ידעתי שכ"כ אוהבים אותי,כאב הלב לראות איך מכסים את

העיניים היפות שלך,את החיוך מלא חיים תאב לעוד ועוד,שמעתי את ההספדים,רציתי לדבר,אבל הגרון היה

חנוק,תודה לכל אלו שנשאו דברים לזכרה כל אחת ואחד מנקודת ראותו את יהודית,וכולם ממקום של הרבה

אור,אהבה,כבוד,כאב על אובדנך,זיכרונות שלא ימחקו לעולם,לפעמים אתה מכיר אנשים שחולפים בחייך והם

משאירים חותם שגם אחרי לכתם לא ימחק ואת אחת כזאת יהודית,שנשמע את "נפלי" של חרולה,שנראה שם

במועדון יווני ריקודי חספיקו,אחפש אותך בין כולם,קטנה,זוהרת,פצצת אנרגיה ומלאת חיוכים ותמיד מוכנה

ללמד את מי שלא יודע,נתגעגע באהבה וכאב על מותך בטרם עת,היתה לך לוויה מכובדת,תמיד יהיה לך מקום

בתוך הלב.ואנגלו' ימשיך לספר לך הרי היית מכורה למורה,לשידורים,תירגומים,אנו כבר מתגעגעים אלייך

תבואי לבקר בחלומות לפעמים תבואי תחייכי שהכל בסדר ואת בטוח מרקידה שם את כולם,מלטפת,מחייכת

ועוזרת למי שרק צריך 36_1_4.gif 36_1_4.gif 36_1_4.gif 36_1_4.gif 36_1_4.gif
glggm
פורסם ב: Feb 24 2009, 10:29 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

יהודית שלנו ערב טוב,

די מאוחר כרגיל, אבל בתום היום המחשבות נשפכות אולי ביתר קלות על הנייר והמסך.
מה אומר לך - הלא את יודעת את זאת בעצמך. העולם כמנהגו נוהג. לשמיים היום, לאחר כמה ימי גשם מבורכים, היה צבע כחול נקי – אותו צבע של העניים הכחולות ששר לך כמצוותך GIANNIS PARIOS רק אתמול אחה"צ. היום נשבעה הכנסת ה-18. עלאק חדשה – אותה גברת בשינוי אדרת בשוליים...

חבריך האמיתיים, אלו שחיו אותך ויחד איתך ממאנים לקבל את העובדה שיצאת למסע ללא חזרה. רק אתמול איקי ערכה והגישה תוכנית נהדרת שבה שילבה מלים אין סוף עליך. מדהים איזה תעצומות נפש יש לבחורה זו. אבל את יודעת יותר טוב מכולנו זאת. באיזה שהוא מקום אחר אקורדיוניסט יווני השמיע צלילי אקורדיון וירטואוזים והקריין (שספק אם הכיר אותך) הקדיש לך אותם.
את חסרה ילדונת וכל יום שעובר הופך עובדה זאת לאמיתית יותר וכואבת הרבה יותר.

נו.. איך הבית החדש? סדרת כבר את סלון? המחשב שקיבלת הוא טוב? יש מקום בדיסק? כי גיליתי עוד מקור עלום עם הרבה חומר מכרתים. זוכרת איך מידי שבוע הייתי שם לך קישור לעוד חתיכה מהאוצר?

יהודית תתארגני מהר בבקשה. יש לי משימה בשבילך. אבל אני הלמוד בהעברת דירות והתארגנות לאחר מכן, אחכה עוד יום לבקשה.

אני לא יודע אם יש בעולמך החדש יום ולילה.
אלך לפי שעון כדור הארץ - כבר קצת לפני חצות אצלנו.
לילה טובה ילדונת – עד מחר בערב

שלך

אנג'לו

--------------------
PMשולח הדוא"לMSN
odeliremos
פורסם ב: Feb 25 2009, 06:19 AM
צטט הודעה

Unregistered

הרסת אותי אנג'לו על הבוקר,דמעות יורדות לי מלקרוא מה כתבת לה 36_1_4.gif 36_1_4.gif 36_1_4.gif
Alona Azaria
פורסם ב: Feb 25 2009, 04:18 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

קבוצה: מנהלי פורום
משתמש מספר: 1086

מרגש, מצמרר ואט אט הכל יתחבר
PMשולח הדוא"ל
eiki61
פורסם ב: Feb 25 2009, 11:11 PM
צטט הודעה

Unregistered

"מרגש, מצמרר ואט אט הכל יתחבר"

אנג'לו, אתה מצייר לנו ולי במיוחד הכל בדיוק כפי שאני מדמיינת את יודיטה והחיי אחרי...

מחכה לחיבור הגדול !!!

תודה עבור כל רחשי הלב שאנו לא מסוגלים להעביר ואתה עושה זאת כמו סופר והכל בזמן אמת !
glggm
פורסם ב: Feb 26 2009, 10:11 AM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

יהודית שלנו בוקר טוב (לפחות לפי שעון כדור הארץ),

איחרתי אתמול לשוב הביתה ולכן אני משלים את שהחסרתי היום. הייתי חייב ללוות מכרים מחו"ל לביקור אצל רופא שנמשך שעה ארוכה מאוד. אני מקווה שבתום ההתארגנות שלך שם לקחת לך כמה שעות נוספות של התכרבלות ולא תבחיני שלא עמדתי בלוח הזמנים שקבעתי לעצמי...

הבנתי שעוד אנשים שקשורים בדרכים שונות למוזיקה היוונית הצטרפו אליך שם וכך תוכלו לצאת לבלות יחידו בזולות. אני בטוח שכמו באתונה יש הפרדה בין מקומות ל- DIMOTIKA, REBETIKA, ENTEHNA וכו'.

הנה חדשה נהדרת הקשורה במשימה שאני רוצה להטיל עליך:
יחד עם ידיד, קולנוען צעיר, קבלנו מימון ראשוני להשלמת תחקיר לעשיית סרט דוקומנטרי על חייה של זמרת הרבטיקו היהודייה המפורסמת, רוזה אשכנזי. יצאנו כבר לדרך וחורשים כל מקום אפשרי ברשת ומחוצה לה כדי לדלות פרטים עליה. גילינו כבר כמה וכמה עניינים שלא היו ידועים עד כה אבל ישנם כמה שאלות – במיוחד בתקופה של שנות השלושים המאוחרות ושנות הארבעים המוקדמות שהן עדיין סתומות משהו.
את בטח תפגשי איתה בשוטטויות שלך ושאלי אותה בבקשה את השאלות הבאות:
1. מי היה אביו האמיתי של בנה – יש שמועה כאן שלא היה זה בעלה אלא אהבת חייה, תעשיין כלשהו. ספרי לה גם שיצרתי קשר עם אלמנתו.
2.מה בדיוק עשתה בתקופת הכיבוש הנאצי באתונה? ניהלה מסעדה/מועדון ושילמה לנגניה לירה מזהב לכל אחד כל יום או ניהלה בת תמחוי לאומנים ליד כיכר אומוניה? או להבדיל אלף אלפי הבדלות וכפי שספרה לנו משהי, ניהלה בית בושת לקצינים וחיילים גרמנים. מה שבטוח שבכל מקרה היה שמשה כמודיעה של המחתרת היוונית.
3.השאלה השלישית שאני בטוח שלא תענה היא: מתי באמת היא נולדה...
את יכולה לספר לה שהשואל הוא אנג'לו, הבן של פני והנכד של אפטיכיה שבאה מתישהו באוקטובר 52 לראותו בחיתוליו ולהדביק על ראשו נשיקה אוהבת.

אני מקווה שלא הקשתי עליך ואני בטוח שתחזרי עם תשובות כי ברגע שרוזה תראה אותך רוקדת היא תישאר נפעמת לראות שיש לה מתחרה רצינית בנושא הריקוד שהיה תחילת דרכהותרצה ללמוד ממך כמה צעדים עדכניים.זה הרגע לבקש בתמורה את התשובות...!

עד הערב יהודית שלנו

שלך

אנג'לו

--------------------
PMשולח הדוא"לMSN
berti
פורסם ב: Feb 26 2009, 10:28 AM
צטט הודעה

כמעט מכור

משתמש מספר: 442

אנג'לו היקר
כבר סיפרתי לך שיודיטה אהבה אותך והעריצה אותך ?!

לגמרי ברור למה !

אתה גדול...ענק !!!
לגבי הסרט - תזדרזו כמה שאפשר - כל עוד האנשים חיים -
טפו טפו היום הכל היה בסדר עד עכשיו...
זה הולך להיות הדבר הבא - הסרט על רוזה אשכנזי !

יום טוב וסופשבוע נעים

ברטי

36_3_12.gif

--------------------
user posted image
PMשולח הדוא"ל
glggm
פורסם ב: Feb 27 2009, 12:08 AM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

יהודית שלנו ערב טוב ,

הפעם לא זזתי מהבית והנה בשעה היעודה אני שוב כותב לך.
אבישי הבריז היום אני מקווה שהסיבה היא לא רצינית.
מידע חדש טיפטף על רוזה אשכנזי. לא יאומן כמה מידע יש ברשת וכמה סינונים לוגיים ומחקריים צריכים לעשות כדי לאמת אותו. וכפי שאת יודעת אני כמעט אובססיבי בנושא אימות מידע ולא לקוח את הדבר הראשון שמופיע במסך ומעביר אותו הלאה בקול תרועות ולחיצות...
הייתה לי גם פגישה מעניינת שיכולה לגרום לנסיעה עם כמה אנשים לאתונה לקראת אמצע מרץ. אם הנסיעה תתממש אשחזר בחלקה הגדול את הטיול שעשינו יחד למרות ש-ALEXIOU לא מופיעה. אני מקווה שלא תתנגדי אם אקח אותם ל-MITROPANOS... סתם -סתם. אני מבטיח שהלגימה הראשונה תהיה לכבודך.
מצאת כבר את הזולות? אני יודע שקשה לבחור בין כל השמות שנמצאים שם איתך אבל עד כמה שאני מבין זמן לא יחסר לך לבקר אצל בכולם. אל נא תשכחי לדבר אם רוזה. אני צריך את התשובות.
אני חייב לסיים. בעוד כמה שעות אני צריך להסיע את הבן שלי לשדה התעופה.

קבלת השבת הראשונה שלך שם מתקרבת. התכונני היטב כדי לא לתת לפולניות ושאר נשות החברה הטובה...שם עילה (כאילו שהן צריכות) לרכל עליך.

עד מחר יהודית שלנו – שבת שלום

שלך

אנג'לו

--------------------
PMשולח הדוא"לMSN
glggm
פורסם ב: Feb 27 2009, 09:41 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

יהודית שלנו, שבת שלום,

שמים קודרים מכסים את השמיים כאן אבל איש לא מתלונן. גשמי ברכה יורדים ושלג צפוי בפסגות הגבוהות. אמנם סוף שבוע זה הוא סוף שבוע של התכרבלות, חמין ותה חם, אבל נעבור גם אותו.

חוץ ממזג האוויר , מאמצים רבים נעשים להרכבת ממשלה חדשה, אבל כמו שאת יודעת ה"אגו" ויהודי הכל כך "מפותח" מקשה על הגיון וטובת המדינה לשלוט ולהוריק קצת את עתידנו. כן יהודית, זה אותו "אגו", "אני" בשפת העם היושב ציונה, שמהעוויר אנשים על דעתם וגורם להם לפגוע באחרים ברצונם להבליט את עצמם.

אני יודע שאני לא מחדש לך כלום אבל רציתי לוודא שלא תשכחי זאת.

זהו להיום.

מחר בערב אני מקווה שיהיו לי חדשות יותר מעניינות.

שלך

אנג'לו

נ.ב. מצאת את רוזה?

--------------------
PMשולח הדוא"לMSN
odeliremos
פורסם ב: Feb 28 2009, 08:10 PM
צטט הודעה

Unregistered

מרגש מאוד כתבת לגזור לשמור ולקחת איתי תודה אנג'לו יהיה מה לזכור 36_1_4.gif 36_1_4.gif
glggm
פורסם ב: Mar 2 2009, 11:47 AM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

יהודית שלנו שלום לך,

נכון לא הייתי נאמן לפגישה שלנו ביומיים האחרונים.
הרגשתי לא טוב ולא הייתי מסוגל אפילו לחשוב. רציתי רק להתכרבל ולהישאר במיטה עם ספר שספק שנפתח ונסגר בין הפסקות שינה הארוכות. כנראה שהגוף שלי אמר את שלו בצורה מפורשת.

יהודית, עברו ימי השבעה ואנו ממשיכים בחיים , שהאמיני לי, לגבי רבים באיליוס הם שונים בתכלית.
כולם מחפשים את החיוך שלך, את קולך הצרוד משהו את היופי והאור הפצת בכל מקום שהיית. חברים יקרים שכל אחד בדרכו ליווה אתך באירועים שונים של חייך, מי מקרוב ומי מרחוק לא מפסיקים להתגעגע. החותם שלך ילווה אותם ואותי בכל יתרת חיינו.

ביום חמישי לפנות בוקר שמעתי ברדיו שיר מתוך הדיסק שהוציא אריק איינשטיין בשנת 2004. היה זה בשידור חוזר של תוכנית ששודרה ב-2004 לרגל יצאת הדיסק לאור ואריק איינשטיין, היה שם באולפן באחת היציאות הנדירות שלו מביתו.
לא יצא לנו אף פעם לדבר על זמרים ושירים ישראלים אך לערכתי, בהיותנו בני אותו דור בטח גם את אהבת אותו.

לשיר קוראים לו "שמש רטובה". הנה מילותיו:
שמש רטובה (באדיבות של אתר shiron.net

ביצוע: אריק איינשטיין
מילים: אריק איינשטיין
לחן: מיכה שטרית

עכשיו זה הזמן שהכל מתערבב
תמונות, חלומות, צבעים
הגלגל מסתובב, הכל מתחלף
ואנחנו עדיין חיים

יושבה לחלון, עיריה ישנה
עומד למטה אוהב ועיוור
אמנון ותמר פורחים בכיכר
ושמש רטובה מכה על עור חיוור

סנדלים ישנים, האספלט שוב רותח
המבט הוא ירוק כי היא אוהבת אחר
פרפר וחצב וילד בורח
ושמש רטובה מכה על עור חיוור

עגלה וסוסה ובית כחול
לבנים אדומות, אלטא זאכן עובר
פצצה בחצר, אישה על החול
ושמש רטובה מכה בעור חיוור

כפי שאריק הסביר זהו שירו של איש זקן המתרפק על זיכרונות.
המשפט שתפס אותי היה המשפט החוזר בכל פזמון:
"ושמש רטובה מכה בעור חיוור"
הוא הסביר שכוונתו הייתה על השמש בלחות של תל אביב המכה על עורו החיוור – כיוון שהוא לא יוצא הרבה מחוץ לביתו.

אבל לי הביא קונוטציה אחרת.
כי במקרה שלך לא הייתה זו השמש בתוך הלחות של תל אביב אלא סינוור הפלאש של מצלמה אכזרית של משהי שטענה שהיא חברתך, מישהי שטענה שקבלה את אישורך לכך, מישהי שמכורה ל"אגוטריפ" שלה, מישהי מוכנה לעלות לרשת תמונות של ילדים מנוצלים המנגנים ברחובות אתונה כדי להביא את הנדבות שמקבצים למבוגר נצלן ואכזר היושב בקרבת מקום ורק במבטו מתהלך אימים עליהם, למען הקוריוז והחומד (למרות שכל אמצעי תקשורת בעולם משתדלים לכסות פני ילדים רכים בתמונות המתפרסמות), מצטלמת עם נגני רחוב (מסריחים לדעת "מומחי" אתונה) שמנסים בארץ זרה להם להתקיים בנגינתם, מישהי שהשכם וערב משתדלת להראות את פניה ואת יכולת העתקה שלה ונוכחותה בכל אירוע שקשור במוזיקה יוונית או קרוב אליה, מישהי שלבה הקשה נתן לה, העלתה תמונות מאותו אירוע בו החברים שלך בלב תמים וכבד באו להיפרד ממך ולתת לך כמה רגעי נחת. פניך החיוורות שהועלו בכמה תמונות, אותו חיוך כואב קרעו את הלב של המון אנשים.
זאת לא הייתה הדרך לנצור ולזכור אותך, זו לא הדרך להנציח אותך.
נכון את המציאות אי אפשר ליפות או לשנות. אבל מפאת כבוד לחבר, כבוד לאדם, כדאי, רצוי ואף חובה לפעמים להסתירה.
כולנו ליווינו אותך, כל אחד בדרכו, במאבק הקשה שלחמת, רובינו ידענו שסיכוייך לשרוד היו קלושים וחלקם היו לידך, כל אחד ביכולתו ורצונו כדי להקל עליך, לגנוב עוד כמה דקות של המצאות לידך, להחזיק לך את היד בכאב ולהמתיק רגעים קשים.
אומר לך את האמת ברגע שפורסמו התמונות נשארתי עמום. לא האמנתי במראה עיניי. רציתי להגיב כבר באותו יום, אבל החלטתי להתאפק מפאת כבודך והמצב בו היית. לא רציתי שיגיעו לאוזנייך כיעור המעשה, הזעם וחוסר ההתחשבות האנושית שרבים חשו בגלל זה.

היום שנסתם הגולל – לצערי סופית – הרגשתי את חובה לדרוש את עלבונך ולהוקיע מעל מכתב זה את שרירות הלב, את חוסר ההתחשבות בפני צרתו של הזולת, את אי הבנת מעמד מלאך המוות ומעל לכל את כבוד האדם ברגעיו האחרונים.

יהודית שלנו אנו זוכרים מחייכת בחיוך האלוהי שלך, שרה ורוקדת, חולבת כל טיפה של החיים שהיו עבורך כה קצרים.

כך אנו זוכרים אותך, כך נזכור אותך לעד וביום מהימים שנפגש בעולם שכולו טוב אני תקווה שתשמשי לנו מליץ יושר בפני כל חבריך החדשים ישנים שנמצאים איתך שם למעלה.

אני מקווה שלא גרמתי לך לצער נוסף ואם כן אני מתנצל בכל מאודי.
רציתי רק להביע את הרגשתי והרגשתם של רבים מחבריך.

שלום לך יהודית

שלך

אנג'לו

נ.ב. אף פעם לא הייתי טוב בשמירת קשר במכתבים. אבל אם תרשי לי מידי פעם אכתוב כמה שורות.

מתגעגע

--------------------
PMשולח הדוא"לMSN
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:
« הבא הכי ישן | לזיכרם | הבא הכי חדש »

אפשרויות נושא (2) [1] 2  הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר