Powered by Invision Power Board
דף הבית  · התקנון של איליוס רדיו  עזרה      חיפוש      רשימת משתמשים      לוח זמנים

הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר

> פורים ביוון יש? כיצד? למה? צריך הסברים, פורים ביוון יש? כיצד? למה? צריך הסברים
שבתאי
פורסם ב: Mar 2 2009, 05:16 PM
צטט הודעה

כמעט מכור

קבוצה: חברי פורום איליוס
משתמש מספר: 984

שלום חברים יקרים
בימים אלו עומד להחגג חג יווני שדומה
לחג הפורים שלנו,לפחות בכל מה שנוגע לתחפושות.
באם מישהו יודע על מה המדובר,הסיבות,ההתנהלות איזה חג הם חוגגים ומה הרקע שלו.
כל אינפורמצייה תתקבל בברכה.
להת' ותודה,שבתאי.

36_3_16.gif
PMשולח הדוא"ל
Alona Azaria
פורסם ב: Mar 2 2009, 05:37 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

קבוצה: מנהלי פורום
משתמש מספר: 1086

נדמה לי שאנג'לו כתב על כך הסבר מפורט, נחפש את זה עבורך

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CF%80%...%B9%CE%B5%CF%82

http://iliosradio.net/forum/index.php?showtopic=4497&hl=

http://www.nrg.co.il/online/46/ART1/689/825.html

Discovery.co.il
אפוקריאס Apokries
פסטיבל שמתקיים כל שנה למשך כשבועיים בסביבות החודשים פברואר ומרץ (לכן יש לברר תאריכים מדויקים בלשכת התיירות המקומית). פסטיבל זה הוא למעשה חגיגות למען האל היווני דיונסוס, ושורשיו הולכים שנים אחורה, עד לעת העתיקה. אז, נהגו אנשי יוון (Greece) הקדומניים לשוטט ולשיר ברחובות למשך כל לילות החג. משמעות שם הפסטיבל "אפוקריאס" היא "שלום לבשר", והכוונה היא לתקופת תענית בה, בין היתר, אסור לאכול בשר.

http://www.discoveryt.co.il/home/nartdetai...41&nartID=21079
PMשולח הדוא"ל
שבתאי
פורסם ב: Mar 2 2009, 05:59 PM
צטט הודעה

כמעט מכור

אלונה יקירתי
את יכולה לרכז לי את זה בבקשה בתמציתיות בשפה העברית שלנו את יודעת...אלף...בית...גימל כזה? wink.gif
זוכרת??.
זה יכול לעזור לי,אני צריך את הקטע הזה להשלים במהרה. אז....את איתי?
תודה יקירתי
36_3_16.gif
PMשולח הדוא"ל
Alona Azaria
פורסם ב: Mar 2 2009, 06:04 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

אני איתך אבל לצערי עוד עשר דקות יוצאת הרכבת, תצטרך להמתין עד שאגיע למחוז חפצי או פשוט לתרגם את הדף בגוגל... רצתייייייייייייייייייייייייייייי
PMשולח הדוא"ל
שבתאי
פורסם ב: Mar 2 2009, 06:37 PM
צטט הודעה

כמעט מכור

אחכה בסבלנות 36_1_4.gif
PMשולח הדוא"ל
Alona Azaria
פורסם ב: Mar 2 2009, 08:23 PM
צטט הודעה

אין לי שמש אחרת

שבתאי אני מלקטת לך תירגומים מפה ושם, מקווה שאני לא חוטאת בתירגומים

החגיגות השנתיות במסורת הנוצרית, הידועות בשם קרנבל על כל הווריציות שלהן, נקראות ביוון
אפוקריאס Apokries. משמעות שם הפסטיבל "אפוקריאס" היא "שלום לבשר", והכוונה
היא לתקופת תענית בת 40 יום, בה צמים ומכפרים על חטאים.

זהו פסטיבל שמתקיים כל שנה למשך כשבועיים בסביבות החודשים פברואר ומרץ.
יתכן שהמונח קרנבל, פרושו קרנה לברום (הניחו לבשר), או קרנה ואלה (שלום לבשר).
היות והחגיגות באות לפני התענית, מה הולם יותר מאשר לשמוח ולאכול. במרבית המקומות
חוגגים את הקרנבל 40 יום לפני הפסחא, ומכיוון שמועד הפסחא משתנה, כך גם הקרנבלים.
ב- 2009 התאריכים בהם היוונים חוגגים את הקרנבל הם: 8 בפברואר
עד ל-2 במרץ 2009 (קאת'ארה דפטרה) יום שני הנקי (היום) בו נהוג להעיף עפיפונים.
PMשולח הדוא"ל
שבתאי
פורסם ב: Mar 3 2009, 07:28 AM
צטט הודעה

כמעט מכור

אלונה,אין עלייך smile.gif
את מתקדמת יפה איך שנאמר:
"מכל מלמדי השכלתי"
בוקר נפלא,שבתאי
PMשולח הדוא"ל
Aliti
פורסם ב: Mar 5 2009, 10:26 PM
צטט הודעה

חדש דנדש
*

משתמש מספר: 881

אכן שבתאי התקופה הז ביוון מאופיינת בשמחה רבה ברחובות, חנויות ורחובות מקושטים, אנשים (בעיקר צעירים) עוטים מסיכות וחוגגים בסופי שבוע. המשפט האחרון בתיאור המזכיר עפיפונים שווה התייחסות - מראה מרהיב של עשרות עפיפונים פורחים בכל כפר ועיירה נגלה למי שמשוטט באותו יום מחוץ לאתונה.
מומלץ.
PMשולח הדוא"ל
j f k
פורסם ב: Mar 14 2009, 07:15 PM
צטט הודעה

Unregistered

לא המצאנו את פורים
אולי תתפלאו לדעת ..אבל לא המצאנו את פורים ..
וגם לא המצאנו את המסכות .בכל מקום על פני הגלובוס בכל תקופה או תפוצה אפשר למצוא שימוש כל שהוא במסכות .
ומה משותף לרופא אליל בשבט אפריקני מרוחק שרגל אדם לבן לא דרכה בו , ולשחקן תיאטרון ביוון העתיקה ...שניהם השתמשו במסכות .....ולכל אחד סיבה חשובה ומעניינת משלו .
רופא האליל היה זקוק למסכה כדי להתחבר לכוחות הריפוי שבטבע .לבישת המסכה הייתה מקנה לו סגולות מיוחדות ,וחשיבות רבה הייתה מיוחסת גם לאומן הבונה את המסכה . האומן עצמו היה צריך להתחבר לתכונות הרוחניות שבעץ ממנו עשויה המסכה ולולי היה שותה בטקס מיוחד שרף העץ ממנו הוא עומד להכין את המסכה ...לא היה מקבל הרופא מסכה שעובדת .שיתוף הפעולה הטקסי בין עושה המסכה וזה שמשתמש בה זה מה שנתן למסכה את הכח שלה .

המסכה בתיאטרון היווני הייתה משמשת כמגבר ..מי היה מאמין ?..כן כן ..מגבר לקולו של השחקן מערכת סוונד משוכללת ...המבנה החכם של המסכה הגביר את עוצמת קולו של השחקן כך שגם בשורות האחרונות בקהל יוכלו לשמוע חזק ברור ...
ובנוסף לזה ...בתקופה העתיקה ביוון מעטים היו שידעו לקרא ולכתוב כך שהתיאטרון והמסכות היו כלי להעברת מידע ...
נוסח " ועכשיו נעבור לפרסומות " .
בתקופות עתיקות לא נחשבו המסכות לחפצי אומנות או שעשוע .היה להם שימוש מוגדר כחלק מטקס דתי .
באמצעות המסכה היו מבקשים מהאלים לשפר את תוצרת היבול
או מתפללים לניצחון לפני יציאה לקרב . בתקופות מאוחרות יותר ... וגם בימינו איבדה לרגע המסכה את התפקיד המסטי שלה ולבשה צורה מעשית ...לוחמים עטו מסכות בקרב כדי להפחיד את האויב וציידים עטו מסכות כדי לא להפחיד את החיות ..שיטה טובה
או כמו שאנחנו היום יודעים להגיד "דומה מושך דומה " ..להיות דומה לחיה כדי לצוד אותה ... מתוחכם ללא ספק .
וכיום שחקנים בענפי ספורט מסוימים משתמשים במסכות לא כדי להפחיד את האויב אלא פשוט כדי שלא ישבור להם את השיניים. מתאגרפים ..סיפים .. כדור בסיס ...והוקי .

מסכות על פני ההיסטוריה עשויות משלל חומרים ותוספות .
עץ מגולף ...עורות ..חימר ..וקישוטי נוצות חרצנים עלים שינים עצמות וכל הבא ליד .
המסכה העתיקה ביותר שנמצאה , נמצאה פה פה ממש אצלינו במדבר יהודה והיא עשויה מאבן גיר .
ואילו מסכות הרחוב בוונציה עשויות מעיסת ניר ומצוירות בדייקנות במכחולים דקים לפרטי פרטים סלסולים וקישוטים .
מסכות התיאטרון ביוון העתיקה מקורן בטקסים שנערכו לכבוד האלים אל הפריון אל הטבע והיין .
אם הזמן נוספו לדמויות האלים דמויות חדשות לרפרטואר ,עממיות יותר , איכר ,עבד ,לוחם . וכמו כן מסכות בדמות חיות ..דוב, נשר,סוס.
בתיאטרון היוני ובאירופה בכלל .. אסור היה לנשים לעלות על הבמהולהיות שחקניות ... נערים צעירים שתרם השתנה קולם קבלו על עצמם את התפקידים הנשיים ..ובהתאם לכך המסכות ..
ובנוסף לכך היו לכל שחקן מספר מסכות של אותה דמות ,
מסכות הבאה והוא היה מחליף אותם בהתאם לעלילה ומצב הרוח של הדמות .

ביפן אפשר למצוא מסכות בתיאטרון המוסיקלי .. מסכות מורכבות כחלק מתלבושת שלמה וטקס הלבישה עצמו וההתכוננות להצגה לוקח שעות ארוכות .
תיאטרון המוזיקלי היפני מתאר סיטואציות חיים מורכבות מלחמה בכוחות רשע פנימיים וחיצונים , קנאה ואהבה בלתי אפשרית .
גם בתיאטרון היפני וגם ביווני .. איך שהוא תמיד משהו בסוף מת . ..כמה עצוב .....
העצב והדרמה של התיאטרון מתחלפים השמחה צבעונים בקרנבלים שונים ברחבי העולם קרנבל המסכות בוונציה הקרנבל בברזיל ... קרנבל בניו אורלינס .
ובנוסף לזה החגים ...ליל כל הקדושים הנוצרי שבוא המסורת מספרת על מכשפות ויצורים מוזרים שמאימים להשתלט על העולם ..
ואנחנו , לנו יש את פורים הצבעוני שלנו .. ואחרי שהחכמנו קצת והרחבנו דעת על קצה המזלג בכל הקשור למסכות .. כל שנשאר הוא להביט בעבודות רבות הכישרון של תלמידי הסדנה לצורפות ........ולהתפאל

1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:
« הבא הכי ישן | יהדות יוון , תרבות יוון | הבא הכי חדש »

אפשרויות נושא הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר